Kadınlarda Kırışıklıklar Doğal Yollarla Nasıl Geçer?

Kadınlarda Kırışıklıklar Doğal Yollarla Nasıl Geçer?

Kadınlarda oluşan kırışıklıkları gidermenin yolları, kimyasal içerikli kremlerden ziyade doğal ürünleri kullanarak da mümkün olmaktadır. Bunun için cildin kırışıklık oluşumları tespit edilmeli ve bu eksiklikler doğrultusunda uygulanacak yöntemler belirlenmelidir.

Kadınlarda kırışıklık giderme, bazı vitamin ve minerallerin besinler yoluyla alınması ve maska olarak kullanılması ile mümkün olmaktadır. Kullanılacak besinler şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Yumurta beyazı
 • Zeytinyağı
 • Limon
 • Üzüm
 • Avokado
 • Salatalık
 • Portakal
 • Hindistan Cevizi
 • Hint Yağı
 • Yoğurt
 • Havuç

Bu besinlerin tüketilmesi ile birlikte cildin nem oranı sağlanarak kırışıklıklar önlenebilmektedir. Aynı zamanda yaşlılık dolayısıyla cildin eskimesinin de önüne geçilerek yenilenme sağlanmaktadır.

Üzüm Çekirdeği Yağı ile Kırışıklık Giderme

Kırışıklık giderici üzüm çekirdeği yağı, özellikle nemlendirici bir içerik sunması sebebiyle tercih edilmektedir. Kuru cildi olan kadınların haricen uygulaması mümkün olmaktadır. İçeriğindeki etkili yağlar ile cildin uzun süre nemli kalmasına olanak sunmaktadır.

Üzüm çekirdeği yağının kullanılması, bir pamuk yardımıyla günde bir defa yapılabilmektedir. Fakat aşırı kuru ciltlerin günde iki defa kullanması önerilmektedir. Her sabah ve her akşam nemlendirme amacıyla düzenli olarak kullanılması gerekmektedir.

Yaşlanma karşıtı bir içerik sunan üzüm çekirdeği yağı aynı zamanda antioksidan içeriği sebebiyle bir temizlik de sağlamaktadır. Ciltte bulunan ölü hücrelerin atılarak, cildin daha diri bir görüntüye sahip olmasına katkı sağlamaktadır.

Kırışıklık Giderici Kür Önerileri

Kürler yardımıyla kırışıklıkların giderilmesi, kısa sürede etkili bir biçimde mümkün olmaktadır. Bu kürler, cildin alerjik durumuna göre tercih edilebilmektedir. Hepsinin içeriğinde kırışıklık önleme etkisi bulunması sebebiyle aynı etkileri sunmaktadırlar. Kür önerileri şu şekilde sıralanabilir:

 • Zeytinyağı, yumurta ve bal; bu malzemeler kullanılarak yapılan karışımın haftada en fazla bir defa uygulanması önerilmektedir. Zeytinyağını bir çorba kaşığı balı ile bir tatlı kaşığı kullanırken yumurtanın sadece sarısının kullanılması önerilmektedir. Kür yüze uygulandıktan sonra on beş dakika bekleme süresi bulunmaktadır.
 • Üzüm; taze üzümler yardımıyla hazırlanan bu kür içerisinde yalnızca üzüm kullanılmaktadır. Yeterli miktarda üzümün suyu sıkılarak tonik olarak kullanılabilmektedir. Haftada birden fazla uygulanmasında bir sakınca yoktur.
 • Gül ve biberiye; nemlendirici içerik sunmakta olan gül ve biberiyenin bir bardakta beklemesinin ardından 24 saat sonra kullanıma hazır olduğu bilinmektedir. Hem sabah hem de akşam uygulanması önerilen kür için bir tutam biberiye kullanılması yeterli görülmektedir.

Kadınlarda kırışıklık giderme konusunda önemli etkiler sunmakta olan bu kürlerin düzenli kullanımları sonuç almak için oldukça önemlidir.

Kırışıklığı Önlemede E Vitamini Önemi

E vitamini ile kırışıklık gidermek, cildin doğal ihtiyacı olan vitamin ve minerallerin karşılanması ile olmaktadır. Özellikle cilt kırışıklıklarında önemli olan E vitamini, eksik kaldığında yaşlı bir cilt görünümü oluşturmaktadır.

E vitamini içeren besinler; avokado, kabak çekirdeği, zeytinyağı, somon balığı gibi sağlıklı yağları içeren besinlerdir. Bu besinlerin düzenli olarak tüketimi, cildin gerekli E vitaminini karşılamasına yardımcı olmaktadır.

Avokado meyvesinin kahvaltılarda ceviz ile birlikte tüketilmesi hem kırışıklık giderici bir etki sunmakta hem de yaşlanmaya yönelik vücut işleyişinde meydan gelen bozulmaları önlemektedir.

Güneş Işığının Kırışıklıklarda Etkisi Var Mıdır?

Kırışıklık oluşumunda güneş ışığı, cildin nem dengesini bozması sebebiyle önemli bir etki oluşturmaktadır. Kuru ciltlerde kırışıklık oluştururken yağlı ciltlerde de akne oluşumuna sebep olabilmektedir.

Kadınlarda kırışıklık giderme öncesinde önleyici bir öneri olarak güneş kreminin düzenli kullanımı önem arz etmektedir. Kırışıklığın tedavisinden önce oluşumunu önlemek daha etkili olmaktadır.

Güneş kremi kullanırken cilt tipine uygun kremin seçilmesi önemlidir. Örneğin kuru ciltlerin özel olarak geliştirilmiş yüksek etkili güneş kremlerini kullanmaları daha etkili olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.