Çemen Otu Faydaları?

Çemen Otu Faydaları?

Sağlık İçin Çemen Otu Yararları?

Çemen otu faydaları; 1000 yılı aşkın süredir kullanılan mucizevi bitkilerden bir tanesidir. Hindistan, Ortadoğu, Çin, Mısır gibi ülkelerde tıbbi bakımdan bitkisel ilaçlar içine eklenerek faydalı olan çemenotu, yan ilaç takviyesi olarak kullanılmıştır, dış ülkelerde mutfaklarda da baharat olarak genellikle çok sık kullanılan bir bitkidir, yemeklere muazzam bir tat verir, ülkemizde genellikle Kayseri, Tokat, Yozgat bu illerimizde üretimi ve tüketimi bolca kullanılan çemen otu bitkisi, sağlık açısından da birçok faydası bulunur. Çemen otu yaprakları tüketilebilen ve tohum olarak da tüketilebilen bir bitki olarak birçok faydası ön plana çıkıyor, baklagiller familyasından mensup olan çemen otu, görünüş olarak semizotunu andıran, tohumları mısır tanelerini andıran, yemyeşil yaprakları ile bilinen çemenotu doğada kendisi yetişmektedir, yapraklarının tadı biraz acıdır çemen otunun birçok faydası olduğu gibi zayıflama konusunda da etkileri vardır, diyet yapan kişilerin zayıflamasına yardımcı olur ve kadınların göğüsleri için dikleştirme ve büyütmenin faydası vardır.

Çemen Otu Vücuda Faydaları?

Çemen otu, sağlığımız için birçok faydası bulunan, doğanın bize sunmuş oldu faydalı bitkilerdendir. Emziren anneler için sütün çoğalmasını yarayışlı olan çemen otu uzmanlar tarafından da emziren annelere önerilir. Kalp sağlığı için faydası bulunan çemen otu, kalp krizi riskini azaltır, vücudumuzda bulunan toksinlerden arınmasına yardımcı olacaktır, kronik öksürüğü olanların öksürüğünü kesmesini sağlar, kan şekerini düzene sokar ve sindirim sisteminin de düzenli çalışmasını sağlayan çemen otu, kadınların yaşadığı menopoz dönemini ve adet dönemini düzenlemeye yardımcı olur, tokluk hissi verdiğinden dolayı kilo vermeye de yardımcı olmaktadır.

Çemen Otu Göğüs Büyütme Kürü?

Çemen otu, birçok faydası olduğu gibi kadınlar için de ekstra bir faydası bulunmaktadır. Göğüs büyütmede ve dikleştirmekte en etkili bitkilerden bir tanesidir. Doğal bir yol izlenerek hiçbir zararı olmadan göğüslerinizi büyütmenin çemen otu kürü ile mümkün olduğunu, karışımı uyguladıktan sonra fark edeceksiniz.

Göğüs Büyütme Kürü Hazırlanışı?

Göğüsleri büyütmek için çemen otu tohumunu veya filizleri blent edelim ve öğütülmüş çemen otu tohumu veya filizleri zeytinyağı ile karıştıralım ve macun kıvamına gelene kadar yoğuralım. Macun kıvamına gelen kürümüzü, göğüslere masaj yaparak sürelim, düzenli olarak yapıldığında göğüslerin büyüdüğünü göreceksiniz.

Çemen Otu Çayı Yapılışı?

Çemen otu çayı tarifi, çemen otu çayı için çemen otu tohumları kullanılmaktadır, çemen otu çayı 2 farklı demleme tarifi kullanılabilir .

Çemen otu çayı tarifi ?

1. Demleme Tarifi ?

* Bir bardak kaynamış suyun içine 1 tatlı kaşığı çemen otu tohumu atılır 15-20 dakika demlenmesi için beklenilir, süzülür ve içilir.

2. Demleme Tarifi ?

* 1 litre suyun içerisine 2 tatlı kaşığı çemen otu tohumu atılır 5-6 saat bekletip iyice demini aldıktan sonra süzerek içebiliriz.

* Çemen otu tohumu çayını günlük iki veya üç bardak tüketebiliriz.

Çemen Otu Zararları?

Çemen otunun bilinen ciddi bir yan etkisi bulunmamaktadır ama, fazla tüketildiğinde alerjik reaksiyon gösterebilir, bu nedenle bir uzman doktora danışma da her zaman fayda vardır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.