Evde Gül Yağı Nasıl Yapılır?

Evde Gül Yağı Nasıl Yapılır?

Evde gül yağı nasıl yapılır, gül yağı yapmak için özellikle pembe gülleri seçmenizi tavsiye ederim. O kadar güzel bir yağdır ki cildinizi sakinleştirir ve güzelleştirir. En güzel yanıda cildinizi parlatmasıdır. Ham maddesi oldukça pahalıdır, fakat bahçedeki güllerinizi toplayarak elde etmeniz mümkün. Çok para harcamadan kendi yağınızı evde yapabilirsiniz. Daha farklı yağ yapımları içinde sitemizi takip edebilirsiniz.

Gül Yağı Nasıl Elde Edilir?

Gül yağı nasıl elde edilir, bunun için iki yöntem vardır. Birisi zeytin yağı ile yapılan gül yağıdır. Diğeri ise farklı yağlarla karışım elde ederek hazırlanan gül yağıdır. İkisinide kullanabilirsiniz. Tek başına sadece zeytinyağı ile de cildinize bakım yapabilirsiniz.

Gül Yağı Evde Nasıl Yapılır?

Gül yağı evde nasıl yapılır? Öncelikle bir kaç yağın karışımından elde etmek istiyorsanız,

  • Ylang Ylang yağı 5 damla,
  • Üzüm çekirdeği yağı 6 gram,
  • Yasemin yağı 5 damla,
  • Bir avuç gül yaprakları,

Bir kavanozun için gül yapraklarını koyun ve miktarın verilen yağları gül yapraklarının üzerine koyun ve ağzını kapatın. 1 ay bekletin ve kaynatın gül yağı elde edeceksiniz.

Gül Yağı Tarifi

  • Zeytinyağı ve gül yaprakları

Pembe gül yaprakları tercihimiz olsun yine cam şişe yada kavanoza koyun daha sonra üzerine kavanozun yarısından fazla zeytinyağı ekleyin. 1.5 bekledikten sonra kavanozu kaynatın gül yağı elde edeceksiniz.

Bu makalemizden sizlerle gül yağının yapımını paylaştık, başka bir makalemizde videolu olarak gösterimini yapacağınız ve gül yağının faydalarından bahsedeceğiniz. Sağlıkla kalın, hoşçakalın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.