Beyin Güçlendiren İlaç?

Beyin Güçlendiren İlaç?

Beyin güçlendiren, eski zamanlarda kullanılan bir karışım çayı, içinde bulundurduğu bitkilerin ne kadar faydalı olduğu, her bitkinin insan sağlığına bir faydası dokunduğunu görüyoruz, taze dövülmüş karabiber ,anason, karanfil ,Hindistan cevizi ,kişniş ve tarçın bu çayı içmek beyin güçlendirici ilaç olarak kullanılırdı.

Karabiber Faydaları?

Karabiber, mide hidroklorik asit salgısıyla sindirimi kolay bir hale getirir. Sindirimi geliştirdiği için kilo kaybına destek olur, iltihabı azaltır ve solunumun rahatlamasına yardımcı olur, felç ve kalp krizi riskini azaltır. Cilt bakımı, cilt hastalığı olan vitiligo nun rahatlamasına yardım eder. Karabiber ultraviyole ışınları, radyasyon nedeni olan etkenler nedeniyle cilt kanserlerini azaltır . Üst solunum yolu enfeksiyonlarına karşı koruyucu etkisi vardır, öksürük tedavisinde de kullanılabilir ağrı kesici özelliği sayesinde doğal bir ilaçtır.

Anason Faydaları?

Yemeklerde olan tiksintiyi giderir, mideyi kuvvetlendirir ,gaz söktürücü özelliği vardır. İştah açar , sindirim kolaylaştırıcı etkisi olduğu gibi ağrıları da uyuşturucu etkisi sayesinde giderir. Anason; yeterli miktarda sütü olmayan annelerin sütünü artırır.

Karanfil Faydaları?

Karanfil, içinde bulunan bir çok vitamini barındırıyor, bunlar magnezyum, potasyum, selenyum ,demir ,manganez ve A vitamini, beta-karoten ve karanfil, ojenolun , anastezik anti bakteriyel özellik sayesinde diş ağrılarının giderilmesinde yardımcı olur .Mide bulantısını dindirir ,kan dolaşımını düzenler. Beden ve zihnin yorgunluğunu giderir, bağışıklığı güçlendirir ,soğuk algınlığı hastalığını tedavi etmeye yardımcı olur.

Hindistan Cevizi Faydaları?

Hindistan Cevizi, ağız ve diş sağlığında önemli bir rol oynar. Kansere karşı koruyucu etkisi vardır, idrar söktürücüdür, Hindistan cevizi kolesterolü düzenlediği için barındırdığı kalsiyum sayesinde kemikleri güçlendirir . Hindistan cevizi diyet lifi olduğundan oldukça zengindir. Kusma mide bulantısı iyi gelir . Hindistan cevizi hızlı sindirim ve bağırsak fonksiyonlarının düzenlenmesine yardımcı olur.

Kişniş Faydaları?

Kişniş birçok faydası bulunmaktadır ,cilt bozulmalarını giderir ve iltihaplara oldukça etkilidir. Kişniş kemik sağlığını düzeltir ve anti alerjik özelliğine sahiptir, kötü olan kolesterolü düşürür ,ağızda oluşan ülserler için kişniş doğal bir antiseptikdir.

Tarçın Faydaları?

Tarçın antioksidan özelliği en bol olan baharattır ve bu özellik sayesinde serbest radikallerin oluşumunu engelleyen hücreleri oksidatif ,hasarlara karşı koruyucudur, tüm kanser çeşitlerine karşı koruyucu etkisi yüksektir, Emziren anneler için sütünü bollaştırmaya destek olur. enfeksiyonlara karşı koruma sağlar, kilo vermeye yardımcı olacaktır. Gaz söktürücü özelliği sayesinde şişkinlik oluşmasına engel olur. Sindirim sistemini düzenler ,kan dolaşımı hızlandırır.

Beyin Güçlendiren Çay?

Beyin güçlendirici bir çay, halini alması bu baharat ve bitkilerin ne kadar faydalı olduğu kısaca özetledik, bu karışımı hafta da iki kez kullanan kişiler beyin güçlendiren ilaç tedavisini doğal olarak kullanabilirler. Yine de ağır ilaç tedavisi ve antidepresan gibi ilaç kullanan kişilerin uzmanlara danışmanları uygun olacaktır .

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.