Yoğurt Ve Sumak Kürü?

Yoğurt Ve Sumak Kürü?

Yoğurt ve Sumak?

Sumak yemeklerimize, salatalara , baharatlar bölümünde evlerimizden eksik etmediğimiz, lezzetinin tadına doyum olmayan sumak, sağlık açısından çok faydalı bir baharat olduğu gibi tıp sektöründe de kullanılan sumak; genel olarak düzenli tüketildiğinde hastaların tedavi olmalarında iyileşme sürecini hızlandırır. Sumak antioksidan özelliği sayesinde vücudun direncini arttıran doğal bir ilaç olarak kullanmak sağlık açısından oldukça etkilidir. Yoğurt probiyotik bakterileri vücuttaki iltihabı azaltır ve yoğurttan gelen şifa, kalsiyum yağ yakımını da hızlandırır, yoğurt  tüketiminin de bir çok faydası vardır,  potasyum, fosfor, riboflavin, iyot, çinko, A, E ve B vitaminleri içermektedir.

Yoğurt ve Sumak Mucizesi?

Sumak antioksidan özelliği içinde barındıran bir baharattır, sumak kullanımı vücudumuzun toksinlerden ve zehirlenmelerinde önüne geçer, kanser hücrelerini savaşarak, hücrelerin vücuda yayılmasına engel olmaktadır. Bağışıklık sistemini güçlendirir ,sumak kandaki kolesterol ve trigliserid düzeyini dengeler, idrar yolu enfeksiyonlarında büyük bir etkiye sahiptir, damar sertliğini önlemeye yardımcı olan ve birçok hastalık tedavisinde kullanılan sumak; tansiyonu düşürür, karaciğeri korur, kalbi destekler, enfeksiyonel hastalıkları önler, cildi koruyucu özelliği vardır, mide problemlerini düzenler, diş eti bakımı faydası bulunur, ateşi düşürür içinde bolca C vitamini barındırır. Yoğurt  içerdiği Asetik maddeler bel ve basen bölgesindeki yağlardan daha hızlı bir şekilde erimesini sağlar , kemiklerin güçlenmesine yardım eder, içinde bolca kalsiyum barındırır uzmanların bu iki faydalı yiyecek için tüketmenin çok önemli olduğunu paylaşmışlardır ,diyet yapan kişiler içinde tam şifa deposu olduğunu söylemeliyiz. Sağlıklı zayıflamaya faydası olduğunu ,diyetisyenlerinde önerdiği yoğurt ve sumak kürü diyet programlarına eklemelerini öneride bulunmuşlardır.

Yoğurt ve Sumak Kürü Nasıl Yapılmalı?

Yoğurt ve sumak kürü; düzenli tüketildiğinde ayda 7 kilo vermenize yardımcı olur. tabii ki bol spor yapmak, düzenli yürüyüşler, diyet programına sadık kalmak sizi istediğiniz kiloya kadar gelmenize yardımcı olacaktır. Bir kase yoğurdun içine bir kaşık sumak atarak yoğurdumuzu karıştıralım ve diyet programımız da ara öğün olarak kullanabiliriz, günlük bir porsiyon yeterli olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.