Sürekli Açlık Hissi Neden Olur?

Sürekli Açlık Hissi Neden Olur?

Sürekli açlık hissi neden olur, kişiler çoğunlukla şundan şikayet ederler yiyorum ama duymuyorum. Doyum gelmiyor sürekli yeme isteği geliyor, buna engel olamıyorum. Genelde hipotroidini bulunan kişilerde görülür. Bünyenizde farklı bir durumda olabilir, bu durumu bir hekimle görüşmelisiniz. Aşırı kilo alımı da obeziteye yol açabilir.

Sürekli Yemek Yeme İsteği Tedavisi Nasıl Olur?

Sürekli yemek yeme isteği tedavisi nasıl olur, bununla alakalı bir diyetisyen ile tedavi süreci uygulamalısınız. Öncelikle sorunun ne olduğunu öğrenmek için bir doktora baş vurmanız gerekir. Kan şekeri seviyesi ve hormonların sürekli değişmesi de sürekli yeme isteği uyandırır. Psikolojik sorunda sürek açlık hissini destekleyebilir. Bunun için öncelik sorunun ne olduğunu öğrenmek ve kesin çözüme gitmektir.

Aşırı Yemek Yeme Bozukluğu Nedir?

Aşırı yemek yeme bozukluğu nedir, sürekli gelen açlık hissi, kısa süre içinde normal porsiyonlardan çok daha fazla yemek yeme isteğine döner. Hastalık, temel bir döngüye bağlıdır. Bu döngü ise aşırı yeme isteği sonrasında oluşan sıkıntı ve bu durumun sürekli devamlığının gelmesidir.

Polidipsi Nedir?

Polidipsi nedir, aşırı susuzluk anlamıa gelen bir terimdir. Bu durumda ne su içerseniz için kendinizi sürekli susuz hissedersiniz. Polidipsi olup olmadığını öğrenmek için günlük su limiti koyulmalıdır ve bu limit aşıldığında bu hastalığa tanı koyulabilir.

Polidipsi (Aşırı Susuzluk) Nedenleri

Polidipsi, aşırı susuzluk nedenlerinin başında gelen çok fazla kafein tüketimidir. Belli bir zaman dilimin yüksek miktarda idrarın oluşup dışa atılmasıdır. Kahve, alkol ve kola gibi diüretik maddeler içeren içeceklerin tüketilmesi durumunda idrar miktarının artışına neden olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.