Stres Egzaması Nedir?

Stres Egzaması Nedir?

Stres egzaması nedir, günümüzde olan sıkıntılar yada geçirdiğimiz psikolojik rahatsızlıklardan dolayı olan deri rahatsızlığıdır. Stres, iş yorgunluğu ve işsizlik gibi durumlarda bu soruna yol açabilir. Alerjisi olan yada alerjiye daha yatkın olan kişilerde daha fazla olduğu görülür.

Strese Bağlı Egzama Nasıl Geçer?

Strese bağlı egzama nasıl geçer,  egzama çok kaşıntı yapar ve öncelikle kaşıntıyı ortadan kaldırmak gerekir. Bunu sağlamak için dermotoloji doktorlarının size vereceği kremlerden faydanlamanız gerekir. Her cilde her krem iyi gelmeyebilir, bazı kremler kortizon içerir. Bundan dolayı hekiminizle görüşüp tedaviye başlamalısınız.

Stres Egzaması Belirtileri Nelerdir?

Stres egzaması belirtileri nelerdir, allerjenler, kimyasallar, sigara içmek bir sürekli kaşıntı olan yerleri kaşımak egzamayı tetikler. Öncelikle paketli gıdaları bırakmak gerekir. Daha doğal yiyecekler yenmelidir. Doktorunuz verdiği tetkiklere uymalısınız, beslenme şeklide egzamada önemlidir.

Strese Bağlı Egzama Tedavisi Nedir?

Strese bağlı egzama tedavisi nedir, öncelikle cildin kurumasını önlemektir. Egzamanın tamamen bir tedavisi yoktur. Çeşitli kremlerle geçici tedaviler edilebilir. Kaşıntı için ise kaşıntıya bağlı kremler kullanılacaktır. Yiyeceklerinize dikkat etmeniz gerekir, doktorunuz size verdiği reçete ile sorununuz biraz giderilebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.