Boğaz Ağrısı Bitkisel Çözüm, Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir, Bitkisel Çözüm

Boğaz Ağrısı Bitkisel Çözüm, Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir, Bitkisel Çözüm

Boğaz ağrısının giderilmesi için bitkisel çözüm yöntemleri insanlar tarafından sıkça araştırılmaktadır. Siz de soğuk havalarda boğaz ağrısı ve öksürük şikayetlerinden yakınıyorsanız yalnız değilsiniz. Pek çok insanın  bu durumdan muzdarip olduğu ve de bu soruna bir çözüm aramak adına Boğaz ağrısına ne iyi gelir kesin çözüm diye sorduğu bilinmektedir. Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir ? Çocuklarda Boğaz Ağrısı Nasıl Geçer?

Boğaz Ağrısı İçin De İlaç Tedavi Yöntemi En Son Uygulanacak Olan Yöntem Olmalıdır

Her hastalık da olduğu gibi boğaz ağrısında da kişilerin ilk yöntem olarak bitkisel çözüm yöntemlerine yönelmesi son derece doğru bir davranış olmaktadır. Çünkü herkesin de bildiği üzere her ilacın mutlaka bir yan etkisi vardır. İlaç kullanan kişiler vücutlarını ve organları mutlaka yormuş olurlar. Bu nedenle de ilaç kullanımı insanlar için son seçenek olmalıdır. Bitkisel yöntemler tercih edildiğine hiçbir yan etki ile karşılaşma ihtimali olmaz hatta kişilerin bitkilerin faydası sayesinde vücutları için iyi bir şey yapmış olurlar. Siz yine de bitkisel yöntemleri denemeden önce mutlaka doktorunuza danışın. Böylece olası riskleri azaltmış olursunuz.

Boğaz Ağrısı İle Beraber Yaşanan Belirtiler Nelerdir?

Boğaz ağrısına ne iyi gelir bal limon diye sormadan önce doğru tedavinin uygulandığından emin olmak için muhakkak hastalığın altında yatan nedeni öğrenmek gerekir. Bunun için de en iyi yöntem belirtilerin kontrol edilmesi olacaktır. En sık görülen belirtiler arasında;

 • Öksürme,
 • Yüksek ateş görülmesi,
 • Bademciklerde şişme hissedilmesi,
 • Ağızda kötü koku,
 • İştahsızlık,
 • Boğaz ellendiğinde ele kitle gelmesi,
 • Sık başın ağrısı,
 • Yutkunurken zorlanma,
 • Boğazda ülser görülmesi yer almaktadır.

Boğaz Ağrısının Önüne Geçmek İçin Alınabilecek Basit Önlemler

Boğaz ağrısı için ilaç kullanmadan önce kişiler muhakkak diğer çözüm önerilerine bakmalıdırlar. İlaçların yan etkisi olduğundan dolayı kişilere ilaç son tedavi yöntemi olarak uygulanmaktadır. Alabileceğiniz basit önlemler varken bu yöntemleri denemeden ilaca başvurmayın. Bu yöntemler arasında yer alan yöntemler:

 • Tuvaleti kullandıktan sonra eller muhakkak yıkanmalıdır,
 • Yemek yemeden önce ve yemek yedikten sonra eller güzelce temizlenmelidir,
 • Eğer boğaz ağrısı teşhisi kondu ise diş fırçanızı muhakkak yenisi ile değiştirin. Bu durum enfeksiyonun dağılmasını engelleyecektir.

Boğaz Ağrısının Başkalarına Bulaşmasını Önlemek İçin Yöntemler

Boğaz yanmasına ne iyi gelir diye merak eden kişilerin kendilerini merak ettikleri kadar çevrelerine karşı da duyarlı olmaları gerekmektedir. Bu nedenle de kişilerin boğaz ağrıları var ise ya da bademciklerinde iltihap olduğunun tanısı konmuş ise kişiler aşağıda yer alan konular hakkında hassas olmalılardır.

 • Hasta olduğunuzda hastalığınızı bulaştırmamak için mümkünse evde kalın.
 • Öksürdüğünüz zaman ya da hapşırdığınız zaman muhakkak ağzınızı bir peçete yardımı ile kapatın.
 • Hapşırdıktan sonra ellerinizi yıkamayı ihmal etmeyin.
 • Özellikle hasta olduğunuz dönemlerde hijyeninize fazladan özen gösterin.

Tuzlu Su Karışımı Boğaz Ağrılarına Çok İyi Geliyor

Boğaz ağrısı için ağrı kesici kullanmak zorunda değilsiniz. Evde yapacağınız basit bir tarif bile ağrı kesici görevi görebilir. Bilinen en eski yöntemlerden bir tanesi tuzlu su yöntemidir. Malzemeleri her evde bulunur. Yapması da 5 dk dan bile daha kısa sürer. Bu nedenle yapımı ve kullanımı çok yaygındır. En güçlü boğaz ağrısı ilaçlarından bir tanesi olan tuzlu su karışımı ağzın içinde yer alan salin solüsyonunu söndürmek için birebirdir. Bunun yanında toksinlerin ağız boşluğu bölgesinden atılmasına yarar. Tuzlu su karışımının bademciklerin şişmesini indirdiği de bilinmektedir.

Boğaz Ağrısına İyi Gelen Evde Kolayca Hazırlanan Tarif

Bu tarif için bir bardak ılık su içine 1 yemek kaşığı tuzu ekleyin. Tuz karışımın içinde iyice eridiği zaman hazırlamış olduğunuz karışım ile gargara yapın. Bu yöntemi günde 2 kere sabah ve akşam olmak üzere uygulayabilirsiniz. Çocuğun boğaz ağrısına ne iyi gelir diye merak eden kişiler bu tarifi çocuklarda da güvenle uygulayabilirler.

Hindistan Cevizi Sayesinde Boğaz Ağrıları İle Sonsuza Kadar Vedalaşın

Hindistan cevizinin faydaları saymakla bitmez. Özellikle son zamanlarda Hindistan cevizinin yağı da saç bakımından tutun, cilt bakımına ve sağlıklı yemek tariflerine kadar pek çok alanda kullanılmaktadır. Peki Hindistan cevizi yağının boğaz ağrısına iyi geldiğini biliyor muydunuz? Yanlış duymadınız, bu mucizevi özelliklere sahip olan meyvenin yağı sayesine boğaz ağrılarınız ile vedalaşmanız mümkün olacak. Hindistan cevizi yağı içerisinde anti bakteriyel özellikler barındırmaktadır. Bu özellikleri sayesinde boğazda öksürüğe neden olan bakteriler ölmüş olur.

Hindistan Cevizi Yağı İle Yapılan Boğaz Ağrısına İyi Gelen Kür Tarifi

Bu kür tarifi için Hindistan cevizi yağına, bala ve taze limon suyuna ihtiyaç duyacaksınız. Öncelikle temiz bir tava alın. Hazırladığınız tavanın içine 2 çorba kaşığı kadar Hindistan cevizi yağını ekleyin. Daha sonra yağın üzere 2 tatlı kaşığı kadar taze limonu da ekleyin. İkisini birlikte güzelce karıştırın. Tavanın içindeki karışımın düşük sıcaklıkta olduğundan emin olun. Malzemelerin erimesini sağlayana kadar karıştırma işlemine devam edin. Pişirme süresini uzun tutmayın. Hazırlamış olduğunuz öksürük şurubunu temiz bir kabın içine aktarın ve soruması için bekleyin. Karışımı saklarken karanlık bir yerde saklayın.

Zencefilli Limon Çayı İle Öksürük Şikayetinizden Kurtulmak İster Misiniz?

Zencefil pek çok faydaları bulunan mucizevi bir bitkidir. Öksürük ve boğaz ağrısı şikayetlerinin tedavisi için pek çok kür tarifinde bu bitkinin adını görmek mümkün. Bu çay tarifi için de ana malzememiz zencefil olacak. Bir fincan sıcak suyu kaynatın. Su kaynarken bir yandan da bir iki tutam zencefil yaprağını suyun içine ekleyin. Zencefil yapraklarının mümkün olduğunca organik olmasına emin olun. Bu sayede çaydan daha çok fayda elde edebilirsiniz. Çayın içerisine bir miktar limon da ekleyebilirsiniz. Eğer tadı hala acı gelirse çayınızı bal ile de içebilirsiniz. Bu çayı aç karnına sabah vakitlerinde içmeniz önerilir. Günde 2 kereden fazla bu çayı tüketmeyin.

Karabiberli Su Karışımı Öksürük Problemine Noktayı Koyuyor

Karabiber hemen herkesin mutfağında bulunan ve yemeklere güzel tat katan bir baharattır. Faydaları da saymakla bitmez. Faydalarından şu an bizi ilgilendireni öksürüğe ve boğaz ağrılarına iyi gelmesi. Bu tarif ile yapacağınız karışımı boğazınız her ağrıdığı zaman içebilirsiniz. Kısa süre sonra boğaz ağrınızın geçtiğini göreceksiniz.

Karabiber Ve Su Karışımı Tarifi

Bu tarif için öncelikle 2 su bardağı suyu bir kabın içerisinde güzelce kaynatın. Su kaynadıktan sonra da 2 yemek kaşığı karabiberi suyun içine ekleyin. Eklediğiniz karabiberleri suyun içinde en az 5 dk kaynatın. Süre dolduktan sonra da karışımı temiz bir kabın içine alın ve soğumasını bekleyin. Soğuyan karışımı aç karnınıza tüketebilirsiniz. Dilerseniz karışımın içerisine tatlandırmak amacı ile limon, bal ve de tarçın ekleyebilirsiniz.

Bitkisel Tedavi Yöntemlerini Uygulamadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Bitkisel tedavi yöntemlerini uygulamadan önce muhakkak doktorunuza başvurun. Gıdalara alerjiniz var ise faydalı olduğu söyleniyor olsa da bu gıdaları az da olsa kesinlikle tüketmeyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.