Korona Virüsü Belirtileri

Korona Virüsü Belirtileri

Korona virüsü belirtileri, hemen hemen her ülkede olan ve artık ülkemizide etkisi altına alan bu virüsün geçtiği zaman belirtiler neler ? Nasıl anlaşılır ve nasıl tedavi edilir. Bu virüsün en etkili silahı temizliktir ve ellerin yıkanması çok önem taşıyor. Maske kullanımı gerekiyor ve özellikle toplu taşıma kullanıyorsak, eldiven maske kullanmalıyız. Hiç farkına varmadan bu hastalığı geçirip atlatanlar var.

Corona Virüsü Belirtileri Nelerdir ?

Corona (korona) virüsü belirtiler nelerdir ? maddeler halinde sıralayacak olursak;

  • Yüksek ateş,
  • Nefes darlığı,
  • zatürre,
  • böbrek yetmezliği,
  • hafif yada şiddetli öksürük

Bu virüs için şu anda geliştirilen bir aşı yok ve aşı için bilim adamları araştırma üzerinde korona virüsü uzman doktorlar tarafından test edilip 2 ile 14 arasında belli olur. Tüm ülkelerde bir çok insan bu virüs yüzünden zarar görmüştür ve ülkemizde de yayılmaya başlamıştır. Bu hastalığın bulaşması bir kaç virüsü maruz kalmak gerekir.

Korona Virüsü Nasıl Öldürür ?

Korona virüsü nasıl öldürür, öncelikle bu virüs vücudumuzdaki dolaşım sistemi olan hücreleri seçiyor ve yerleşiyor. Bu virüsün bulaşması Çin’deki deniz ürünleri pazarındaki yılandan geçtiği söyleniyor. İnsanlar arasında bu virüsün enfekte olması, hapşırma, öksürme, el sıkışma yani yakın temasla bulaşmıştır. Korona virüsü belirtileri neler, solunum yolu ile bulaştığı için solunum yollarına yerleşiyor ve daha sonra tüm vücudu sarıyor. Zatürre olunması ve solunum yetmezliğinden dolayı da ölüm gerçekleşiyor. Ciğerlere dolan sıvı nefes almayı engellediğinden dolayı kötü sonuçlar yol açıyor. Akciğerlerde yeterince kan pompalanmadığından dolayı da organ yetmezliğinden ölüme kadar gidiyor ve bunun için yukarıda bahsettiğimiz önlemler alınmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.