Ceviz Suyu Faydaları Ve Mucizesi?

Ceviz Suyu Faydaları Ve Mucizesi?

Ceviz suyu ,vücut sağlığı açısından ,vücudumuza birçok faydası bulunmaktadır. Tam bir şifa deposu olan ceviz suyu, metabolizmanızı hızlandırarak, zayıflamaya yardımcı olan doğal bir ilaçtır. Diyet yapan kişilerin de ara öğün olarak ceviz suyu tüketebilirler. Ceviz suyu düzenli kullanıldığında kötü kolesterolü giderir , kalp sağlığı için çok büyük rol oynamaktadır. Kalp krizi riskini çok az seviyeye indirir, kalp damarlarının iyileşmesine yardımcı olur. Sindirim sistemini güçlendirir, uykusuzluk düzeni çekenlere uykusuzluğunu giderir , rahat uyuma ve sakinleştirici özelliği vardır. Aç karnına içilen ceviz suyu stres ve siniri ortadan kaldırır. Sinirlerinizi yatıştırır. Kanserle savaşır , kansere karşı Kalkan görevi üstlenerek hücreleri yeniler. Karaciğerimizi güçlendirir içinde bulundurduğu mineraller ve vitaminler sayesinde gün boyu enerji sağlar. Tiroid hastaları için de ceviz suyunu etkisi çok büyüktür, ceviz suyu doğal bir ilaç olarak tiroide çok iyi gelmektedir. Tiroidi olan kişilerin bol miktarda ceviz suyu tüketmeleri tiroid hastalığı için ilk sırada yer almaktadır. diyet yapan kişilerin de , ceviz suyu tüketmeleri, metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını ve kilo vermeyi sağlar ,istenilen kiloya düşünce ceviz suyu tüketimini ,durmakta fayda vardır .Ceviz suyu cilt parlaklığını korur , cildin genç görünmesini sağlar , cilt hastalıklarının iyileşmesine yardımcı olur .Sedef ,egzama , mantar gibi hastalıkları yok eder .Ceviz suyu, emziren anneler için de faydalıdır ,uzmanlar tarafından önerilir. Adet dönemleri ağrılı geçen bayanların ceviz suyu içmeleri ,regli döneminde ağrılarını dindirmeye faydası vardır .Ceviz suyu kürü ,olarak hazırladığımız da kabuklarını çöpe atmaya gerek yok ,çünkü kabuklarının bile diş sağlığı için faydası vardır.

Ceviz Suyu Nasıl Yapılır?

Ceviz Suyu Hazırlanışı:

Ceviz suyu nasıl yapılır, bir bardak suya kabuklarından ayırdığımız cevizi atalım ve bir gece boyunca dinlendirelim. Sabah aç karnına ceviz suyunu içelim ve cevizlerinin yiyelim, ceviz suyu kürü ,15 gün boyunca içelim 15 gün sonra ara verelim birkaç gün sonra tekrar devam edelim. Şifa olsun .

Ceviz Kabukları Faydası?

Ceviz kabukları Hazırlanışı:

Ceviz kabukları faydası , diş ve dişeti sağlığımız için birebir etkisi vardır. Bir gece önceden ceviz suyumuzu hazırladığımız , kabuklarını da ayrı bir su içine koyarak dinlendirdikten sonra , küçük bir cezvede kaynatalım ve daha sonra dişlerimizi fırçalarken bu ceviz kabukları suyu ile fırçalayalım diş ve diş etleri güçlendirir , tartar, diş taşı oluşumunu engeller .

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.