Grip İçin Bitki Çayı Tarifi

Grip İçin Bitki Çayı Tarifi

Gribe iyi gelen bitki çayının tarifi özellikle kış aylarında daha çok merak edilmektedir. Yapılan çalışmalar kış aylarında kişileri bağışıklık sistemlerinin diğer aylara göre 3 kata kadar daha da zayıflamış olduğunu gösteriyor. Bu nedenle de grip başta olmak üzere insanlar soğuk aylarda daha sık hastalıklara yakalanıyorlar. Bu durumda da grip için hangi bitki çayı iyi gelir sorusu sıkça soruluyor. Her şeyden önce grip için bitkisel tedavi yöntemlerinin uygulanmasının son derece önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu sayede hem çocuklar hem de yetişkinler diledikleri zaman bu yöntemlerden faydalanma şansını elde ederler. Fakat ilaç tedavi yöntemleri böyle değildir. Genellikle ilaçlar çocuk yaştakilere verilmesi uygun değildir. Yetişkinlerde de pek çok yan etkiye sahiptir.

Grip İçin Bitki Çayı Yöntemlerini Demeden Önce Bu Uyarılara Kulak Verin

Soğuk algınlığına iyi gelen çay tarifleri hemen her yerde bulunması kolay olan tariflerdendir. Çay tariflerinin yan etkisi bulunmamasından dolayı, insanların pek çoğu tarafından sıkça tercih edilir. Aynı zamanda çay kültürü ile yetişmiş bir toplum olduğumuzdan çayın her türlüsünü severek tüketmeliyiz. Çaylar çoğu zaman çok masum olsalar da muhakkak bu konuda da her sağlık konusunda olduğu kadar dikkatli olunması gereken bir konudur. Eğer çayın içindeki malzemelere alerjiniz olduğunu biliyorsanız bu tarifi uygulamamanız gerekmektedir. Bitkilerin her ne kadar faydalı olduğu söyleniyorsa da bu tariflerden uzak durun. Gribe iyi gelen karışımları denemeden önce mutlaka doktorunuza danışın. Doktor onayı almadan hiçbir tarifi uygulamayın.

Grip İçin Bitki Çayı Yöntemlerinin Avantajları Nelerdir?

Grip çayı Ibrahim Saraçoğlu adlı sevilen doktor tarafından da ele alınan bir konu olmuştur. Uzman doktor, özelikle soğuk aylarda bitki çayları tüketim miktarının artırılması gerektiğini söylemiştir. Bitki çaylarının ilaç yöntemlerine göre pek çok avantajı bulunmaktadır. Bitki çayları ucuzdur. İlaç almak için ciddi miktarda paralar ödemek zorunda kalabilirsiniz. Fakat bitki çaylarının ana malzemesi olan bitkilerin fiyatı oldukça ucuzdur. Hatta gebelikte gribe iyi gelen bitki çaylarının bir çoğunda kullanılan malzemeler, zaten yemek yapılırken kullanılan malzemeler olduğundan mutfakta hazır olarak bulunur. İlaç tedavileri her yaş için uygun değilken, bitkisel tedavi yöntemleri her yaş için uygundur. Bebeklere ve çocuklara ve elbette yetişkinlere güvenle vermek mümkündür. İlaç tedavilerinin mutlaka vücuda yan etkisi vardır fakat bitkisel tedavi yöntemlerinde yan etki söz konusu olmamaktadır.

Eğer Gripten ve Diğer Kış Hastalıklarından Korunmak İstiyorsanız Bol Bol Zerdeçal Tüketin

Grip çayı Ender Saraç adlı doktor tarafından önerilmiştir. Bu grip çayının ana maddesi faydaları saymak ile bitmeyen zerdeçal olacak. Grip olan kişiler göğüs darlığı ve nefes alp vermede zorluk gibi problemler ile karşılaşabilirler. Bu durumda zerdeçal onların bu problemine çözüm olacaktır. Zerdeçal bitkisi çok uzun yıllar boyunca geçmişten günümüze ilaç olarak kullanılmış bir bitkidir. Şu an hala bu bitkiden kürler yaparak bir nevi ondan ilaç olarak faydalanıyoruz bir yandan da onu öğüterek yemeklerimizin içinde salatalarımızın içinde kullanıyoruz. Kış mevsiminde tükettiğiniz zerdeçal miktarını artırmak, grip ve diğer kış hastalıklarına karşı yüksek oranda koruma sağlayacaktır.

Grip İle Sonsuza Kadar Vedalaşmaya Hazır Olun: Maydanozlu Zerdeçal Tarifi Nasıl Yapılır?

Grip için mucize olarak da halk arasında anılan  bu çay tarifi için 3 su bardağı suyu bir kabın içine alın ve kaynaması için ocağın üstüne koyun. Suyunuz kaynarken siz bir yandan yarım demet maydanozu olabildiğinde ince ince kıyın. Daha sonra kıydığınız maydanozları suyun içine atın ve en az 5 dk kadar kaynatın. Süre dolduktan sonra öğütülmüş zerdeçalı suyun içine koyun. Yaklaşık olarak 2 yemek kaşığı zerdeçal yeterli olacaktır. Daha sonra hazırlamış olduğunuz karışımı karıştırın. Ve demlenmesi için ağzı kapalı bir şekilde dinlendirin.

Maydanozlu Zerdeçal Tarifi Nasıl Tüketilir?

Bu çayı tüketmeden önce muhakkak doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Aynı zamanda eğer içerisinde bulunan maddelere alerjiniz var ise bu çayı kesinlikle uygulamayın. Doktorunuzdan onay aldıysanız bu çay her gün aç karnına içmeniz gerekecek. Sabah kalktığınız zaman suyun üzerine bu çayı içebilirsiniz. Akşam vaktinde karnınızın en aç olduğu  bir saat belirleyin ve bu her gün aynı saatte bu çayı tüketin. Günde 2 bardaktan fazla bu çayın tüketilmesi önerilmemektedir. Çayın fazla tüketilmesi çayın faydasını artırmayacağı gibi, sağlığınızdan olmanıza neden olabilir. Bu nedenle doz aşımı yapmayın.

Grip Ve Diğer Soğuk Hava Hastalıklarından Korunmak İçin Elma Tüketenler Hastalıklardan Korunmuş Oluyorlar

Grip için elma çayı da sevilerek tüketilen tariflerden bir tanesidir. Elma güzellik meyvesi olarak bilinen ve uzun yıllar kadınların kozmetik sektörü başta olmak üzere güzel olabilmek adına kullandıkları meyvelerden bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Güzelliğe olan faydalarının yanı sıra elma meyvesi hastalıklara karşı koruyucudur. Özellikle kış aylarında bol miktarda elma tüketmek grip ve soğuk algınlığı gibi önemli hastalıklara karşı koruma sağlamaktadır. Yapılan araştırmalara göre kış aylarında elma tüketen insanların tüketmeyenlere oranla daha az hasta oldukları ortaya konmuş. Bu meyve sayesinde balgam atmanız kolaylaşır, nefes darlığı probleminiz iyileşir, öksürük ve boğaz problemi ağrısı yaşamazsınız.

Grip İle Savaşan Nane Limon Ve Ihlamur Karışımı Çayın Faydaları Nelerdir?

Grip ile savaşmak için tüketilen çaylardan bir tanesi de nane limon ve ıhlamur karışımıdır. Bu çay çok uzun zamandan beri kullanılan ve sevilen bir bitki çayıdır. Özellikle büyüklerimiz biz ne zaman hasta olsak bize nane limon içirmişlerdir ve biz de kısa zaman içinde iyileşme göstermişizdir. Nane içerisinde yer alan güçlü mentol sayesine nefesin açılmasına yardımcı olur. Gip probleminde sık sık nefes alıp vermede güçlük yaşandığından nane bu problemin sonlandırılması için birebirdir. Nane aynı zamanda boğaz ağrılarına iyi gelmektedir. Grip nedeni ile süerekli öksürük şikayeti olur. Öksürmekten kaynaklı olarak boğaz tahriş olur ve bu da kişilerde ağrıya neden olmaktadır. Birazcık nane çayı içmek tahrişi önemli ölçüde azaltmaktadır.

Ihlamur Tüketiminizi Artırarak Bütün Kışı Capcanlı Geçirebilirsiniz

Ihlamur de benzer şekilde, grip şikayeti ile birlikte görülen ateş problemini ortada kaldırır, nefesi açar, balgam söktürür ve bağışıklık sistemini güçlendirerek grip hastalığının yanı sıra diğer hastalıklar ile savaşılmasını sağlar. Bağışıklığın güçlenmesi ile birlikte bütün bir kışı hiç öksürmeden geçirebilirsiniz. Ihlamurun organik olması burada önemli bir etkendir.

Grip İle Savaşan Fayda Dolu Enfes Karışım Bitki Çayı Nasıl Hazırlanır?

Gribi yenmek için hazırlayacağımız bu çayda, öncelikle 4 su bardağı suyu kaynatmamız gerekiyor. Daha sonra suyun içine 1 yemek kaşığı nane, 1 yemek kaşığı rezene, yarım limonunun tümü ve son olarak da 4 kaşık ıhlamuru ekleyelim. Karışımı 15 ile 20 dk kadar güzelce kaynatalım. Kaynarken ara ara karıştırmayı ihmal etmeyelim. Kaynadıktan sonra en az 15 dk demleyelim ve de süzelim. Cam kavanozun içinde buzdolabında saklayalım ve en fazla 4 bardaklık karışım hazırlayım. Yani karışımı bekletmeyelim. Dilerseniz tarifi tek kullanımlık da hazırlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.