Soğuk Algınlığı Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Soğuk Algınlığı Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Soğuk algınlığı için uygulanan bitkisel tedavi yöntemlerinin neler olduğu özelikle havaların soğuk olduğu kış mevsimlerinde insanların merak ettiği konuların başında gelir. Soğuk algınlığı hastalığı havaların soğuması ile birlikte bağışıklık sisteminin zayıflaması nedeni ile insanları daha fazla etkiler. Aynı zamanda bulaşıcı olan bu hastalık, aile bireyleri ve samimi olunan kişiler arasında hızlı bir şekilde salgın olarak yayılabilir. Bu hastalığa yakalanan kişilerde genellikle yüksek vücut ısısı, baş ağrısı, burun akıntısı, hapşırık nöbetleri ve de öksürük krizleri gibi bazı istenmeyen yan etkiler görülebilir. Bütün bu yan etkiler kişilerin hayat kalitesini düşürür ve kimi zaman da kişilerin normal akışlarını bozabilir. Bu nedenle de insanlar Soğuk algınlığı bitkisel tedavi Ibrahim Saraçoğlu bu konuda ne önerdi gibi soruları sıkça sormaktadırlar.

Soğuk Algınlığı Hastalığının Belirtileri Sıkça Diğer Hastalıklar İle Karıştırılır

Soğuk algınlığı hastalığı ciddi bir problem değildir. Bununla birlikte çoğu zaman soğuk algınlığı ile diğer hastalıkların belirtileri karıştırılmaktadır. Bir kişi başka bir hastalık nedeni ile yüksek ateşe sahip olabilir. Bazı durumlarda yüksek ateşe neden olan hastalık ciddi bir hastalıktır. Fakat kişiler bunun soğuk algınlığı olduğunu düşünerek bu duruma gereken önemi göstermeyebilirler. Bu son derece yanlış bir yoldur. Kişiler altında yatan hastalık ne olursa olsun, muhakkak vücutlarında bir anormallik gördükleri zaman bir doktora başvurmalıdırlar. Aksi halde kişiler sağlıklarını tehlikeye atmış olurlar.

Soğuk Algınlığında İlk Önce Bitkisel Tedavi Yöntemleri Denenmelidir

Soğuk algınlığına ne iyi gelir bitkisel yollar nelerdir diye soruyorsanız, tedavi olmak için ilk adımı attığınız için doğru yoldasınız. Soğuk algınlığı gibi göreceli olarak tedavi edilme imkanı daha kolay olan hastalıklar için genellikle ilaç tedavisi yapılması önerilmemektedir. İlaçların her birinin vücudumuza bir yan etkisi olduğu biliniyor. Özellikle antidepresan, ağrı kesiciler, kas gevşeticiler ve hatta çoğu insanın fazla önemsemediği ağrı kesiciler bile uzun ve de kısa dönemde insan sağlığı için tehlike saçıyor. Bu ilaçlar cinsel isteksizlik, kısırlık, karaciğer işleyişinde bozukluk, vücudun tembelleşmesi başta olmak üzere pek çok sağlık sorununa davetiye çıkarıyorlar.

Bitkisel Tedavi Yöntemlerinin İlaç Tedavi Yöntemlerine Karşı Avantajları Nelerdir?

Soğuk algınlığı ne iyi gelir diye merak ediyorsanız bizim vereceğimiz cevapların neredeyse tümü bitkisel kaynaklı olacaktır. Neden bitkisel tedavi yöntemlerini tercih etmeliyim diye soruyor olabilirsiniz. Bitkisel yöntemler ile öncelikle ilaç tedavisinde olduğu gibi tonlarca para ödemek zorunda kalmayacaksınız. Hatta çoğu zaman yeni bir ürün bile satın almak zorunda kalmayacaksınız. Çünkü bitkisel kür tedavilerinde genellikle kullanılan ürünlerin tümü mutfakta hazır olarak bulunmaktadır. Diğer bir avantajı ise ekonomik değil, sağlık avantajı. Kişiler bitkiler tüketerek vücutlarına hiç ir şekilde yan etki almış olmazlar. Aksine bitkilerin insan genel sağlığı için faydaları bulunur. Bu nedenle siz de eğer öksürük ve soğuk algınlığına ne iyi gelir diye merak ediyorsanız gözünüz ilk önce bitkisel kaynaklı çözüm önerilerinde olsun.

Soğuk Algınlığı İçin Anti Biyotikler Yerine Bitki Çayları İçin!

Soğuk algınlığını 24 saatte yenin! Nasıl mı? Bol bol soğuk algınlığına iyi gelen bitkiler ile hazırlanmış olan karışım çayları tüketerek! Bitkiler varken antibiyotiklere gerek yok. Soğuk algınlığını yenmek için ekinezya çayı, mürver çayı, zencefil çayı, nane ve limon çayı, rezene çayı son olarak nane ıhlamur çayı birebirdir. Bu çayların doğru şekilde tüketilmeleri, kısa sürede insanların soğuk algınlığından iyileşmelerine olanak sağlar.

Soğuk Algınlığına Nane Ve Ihlamur Karışımı Çaylar Mükemmel Bir İlaçtır

Soğuk algınlığı belirtileri kendini göstermeye başladıysa, hafif ateş probleminiz varsa ve gün içerisinde öksürmeye başladıysanız, o halde soğuk algınlığı için bir şeyler yapma zamanınız gelmiştir. Küçüklüğümüzden beri annelerimiz ya da diğer büyüklerimiz biz ne zaman soğuk alsak bize nane ve ıhlamur kaynattılar. Böyle yapmalarında haksız değillerdir. Bu gün bile günümüzde yüz binlerce farklı ilaç olmasına rağmen hala nane ıhlamur çayı içerek soğuk algınlığı probleminden kurtulabiliyoruz.

Soğuk Algınlığına İyi Gelen Ihlamur Bitkisinin Faydaları Nelerdir?

Ihlamur boğazları yumuşatır, göğsü açar ve de balgam söktürür. Soğuk algınlığı problemi olduğu zaman kişilerde genellikle göğüs daralması ve de fazla mukus üretime bağlı olarak balgam problemi yaşanır. Göğüsün tıkanması nedeni ile kişiler nefes alıp verirken zorlanabilirler. Balgam da kıvamının koyu olması sebebi ile boğazda rahatsızlık hissine sebep olabilir. Ihlamur ise bütün bu belirtiler ile savaşan mucizevi bir bitkidir. Ihlamur aynı zaman terletici bir etkiye sahip olduğundan, kişiler özellikle bu çayı yatmadan önce içerek terleyebilirler. Ter ile birlikte vücuttan hastalıklı olan hücreler atılmış olur ve kişilerin iyileşmesi için uygun ortam oluşturulmuş olur.

Soğuk Algınlığına İyi Gelen Nane Bitkisinin Faydaları Nelerdir?

Nane ise içerisinde mentol adı verilen etkin bir maddeyi barındırır. Bu madde sayesinde nefesi güzel kokutur ve boğazı açar. Aynı zamanda da kuvvetli bir balgam sökücüdür. Soğuk algınlığında genellikle mukus sıvılarının salgılanmasında artış olur bu da insanların balgam biriktirmesi anlamına gelir. Nane ile bu balgam kolay bir şekilde dışarı atılarak boğaz temizlenmiş olur. Aynı zaman boğaz ağrılarını dindirmeye yardımcı olur. Soğuk algınlığı problemi yaşayan kişilerin boğazları öksürmekten zaman içinde daha fazla ağrımaya başlar. Nane bu problemi ortadan kaldırılmış olur.

Soğuk Algınlığından Kurtulmak İstiyorsanız Mürver Çayı Tüketin

Mürver çayı da soğuk algınlığı problemi olan kişiler için birebir bir çaydır. Bu çay Türkiye’de insanlar tarafından pek bilinen bir çay değildir. Fakat bu çayın kullanımı yüz yıllar öncesi geriye gitmektedir. Hem soğuk algınlığı hem de grip tedavisinde bu çaydan ilaç niyetine faydalanan insanların sayısı azımsanamayacak kadar çoktur.

Mürver Çayı Soğuk Algınlığına Karşı Nasıl Etki Eder?

 Bu bitkinin içerisinde viburnic asit adı verilen özel bir asit bulunmaktadır. Bu asit de vücudun terlemesine ve vücut dokularının detoksa uğramasına yardımcı olur. Ter sayesinde kişiler hasta olmalarına neden olan hücrelerden kurtulmuş olurlar. Vücut içeriden detoks olur. Mürver bitkisinin ateş düşürücü etkisi de olduğundan soğuk algınlığı ile birlikte ateş problemi olan kişiler tarafından da bu bitki ile bir çay hazırlanarak tüketilebilir. Bu çayın genellikle tok karnına gece yatmadan önce tüketilmesi önerilmektedir.

Zencefil Çayı Sayesinde Soğuk Algınlığı İçin Bir Daha Asla İlaç Kullanmayacaksınız

Zencefil bitkisi yüz yıllar öncesinden beri kullanılan ve faydaları saymakla bitmeyen mucizevi bir bitkidir. Bu bitkinin faydaları arasında soğuk algınlığına iyi gelmesi de yer alır. Zencefil çayı sayesinde ciddi ölçüde ter atabilirsiniz. Bu da sizin iyileşmenizin bir hayli hızlanması anlamına gelmektedir. Terleme ile vücut zararlı bakterileri vücuttan dışarı atmış olur. Bu nedenle bu çayı gece yatmadan önce için ve de sabah ilk iş olarak duşunuzu alarak cildinizi zararlı bakterilerden arındırın. Zencefil çayı tüketilirken nane ile birlikte kaynatarak tüketebilirsiniz. Kaynayan zencefilin üzerine dilerseniz limon ve tarçın gibi tadını iyileştirmeye yönelik eklemeleri damak tadınıza göre yapabilirsiniz. Günde 2 bardağı geçmeyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.