Grip Nasıl Geçer Evde Tedavi Yöntemleri

Grip Nasıl Geçer Evde Tedavi Yöntemleri

Gribin nasıl geçtiği ve evde uygulanabilecek tedavi yöntemlerinin neden olduğu özellikle kış aylarında en çok merak edilen soruların başında gelmektedir. Çünkü kış aylarında insanların bağışıklık sistemi diğer zamanlara göre zayıftır. Bu durum da insanlar grip başta olmak üzere çeşitli hastalıklara karşı açık hale getirmektedir. Grip olan kişiler grip nasıl geçer doğal yöntemler nelerdir diye sıkça sormaktadırlar. Bu sorunun oldukça yerinde olduğunu düşünüyoruz. Çünkü evde tedavi yöntemleri kişilerin ilaç tedavisi yapmasındansa çok daha akılcıl bir yöntem olacaktır.

Bitkisel Ev Tedavi Yöntemlerinin İlaç Tedavi Yöntemlerine Karşı Faydaları Nelerdir?

Grip nasıl geçer evde çözüm diye merak eden kişiler daha az para ödeyerek hastalıklarından kurtulmuş olurlar. İlaç fiyatlarını göz önünde bulundurursak, bitkilerin ne kadar ucuz olduğunu anlamak işten bile olmayacaktır. Evde tedavi yöntemi deneyen kişiler hiçbir yan etki ile karşılaşmayacaklardır. Bu nedenle kendilerini güvende hissedeceklerdir. İlaç tedavilerinde ise bilinen pek çok yan etki vardır. Bitkilerin içerikleri doğaldır fakat ilaçların içerisinde kimyasallar vardır. Bitkiler genel sağlık için faydalıdır ve hastalığa da çözüm bulurken, ilaç hastalığa çözüm bulurken bir yandan da vücudu tahribata uğratmaktadır.

Bünyesi Zayıf Olan Kişiler Grip Hastalığından Paçayı Kolay Kurtaramıyor

Grip kaç günde geçer sorusunun cevabı farklı etmenlere göre değişiklik göstermektedir. Kimi insanın bünyesi kuvvetli olabilir böyle bir durumda da gribi kolay atlatacaktır. Fakat bünyesi yeterince kuvvetli olmayan kişilerin vücudu grip ile savaşırken zorlanacaktır. Bu durum da bu hastalığın daha geç iyileşmesine neden olacaktır.

Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek Gribe Karşı Evde Alınabilecek En İyi Tedavi Yöntemidir

Gribi anında kesen ilaç en iyi bağışıklık sistemini güçlendirmektir diyebiliriz o halde. Çünkü bağışıklık sisteminizi güçlendirmeniz sizi grip ve diğer bütün hastalıklara karşı koruyacaktır. Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek istiyorsanız öncelikle beslenme düzeninizi gözden geçirmeniz gerekecek. Bunun dışında iyi uyku ve dinlenme olması şarttır. Aksi halde vücut kendini yenileyemez. Stresten uzak durmak bağışıklık sistemini güçlendirir. Aynı zamanda mutlu olan kişilerin de bağışıklık sistemleri güçlü olmaktadır.

Bağışıklık Sistemini Güçlendirecek Beslenme Düzeni Nasıl Olmalıdır?

Bol miktarda sebze ve meyve tüketmeye hazırlanın. Hazır gıdalar yemeyin. Abur cuburu bırakın. Gerektiği durumlarda takviye besin almayı ihmal etmeyin. Soğuk algınlığı nasıl geçer diye merak ediyorsanız öğünlerinizi atlamadan yemek yiyin. Bol miktarda sıvı alımı yapın ve yaptığınız harcamaya göre su miktarınızı ayarlayın. Ağır yemekler yiyerek bünyenizi zorlamayın. Sindirimi kolay gıdaları tercih etmeye özen gösterin. Günlük olarak almanız gereken protein, karbonhidrat ve yap miktarına uygun bir beslenme planı oluşturun. Bütün bu önlemleri almanız bağışıklık sisteminizi güçlendirecek ve de sizi hastalıklardan koruyacaktır.

Grip Hastalığının Evde Tedavisinde Zerdeçal En Çok Kullanılan Bitkilerden Bir Tanesidir

Gribin çabuk geçmesi için ne yapmalı diye merak eden kişiler için grip geçiren bir kür tarifi vereceğiz. Bu kür sayesinde kişiler kısa sürede hastalıklarından kurtulabilecekler. Kürümüzü yapmak için kullanacağımız ana malzememiz zerdeçal olacak. Zerdeçal hem grip hem de soğuk algınlığı tedavisinde sıkça kullanılan bir bitkidir. Bu bitki geçmiş zamanlarda da insanlar tarafından ilaç niyetine kullanılmış ve yemeklerde tat vermesi amacı ile faydalanılmıştır. Günümüzde ise hala kürleri yapılır ve de yemeklere öğütülerek eklenir.

Grip Tedavisinde Kullanılan Zerdeçalın Faydaları Nelerdir?

Zerdeçal burun tıkanıklıklarını açar. Bu sayede grip yüzünden tıkanan burnunuzdan şikayet etmezsiniz. Zerdeçal aynı zamanda iyi bir göğüs açıcıdır. Grip kimi zaman nefes alıp vermede problem yaşamanıza neden olabilir. Zerdeçal kullandığınız zaman daha iyi nefes aldığınızı Fark edeceksiniz. Zerdeçal aynı zamanda bütün vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir. Kalp sağlığını korur ve vücutta detoks etkisi yaparak vücuttan istenmeyen maddelerin idrar yolu ile atımını kolaylaştırır. Nezle grip nasıl geçer bütün bu faydalardan yararlanmak için kendilerine zerdeçallı kürü muhakkak hazırlamalıdırlar.

Gribi Anında Geçiren Bağışıklık Güçlendirici Zerdeçallı Kür Tarifi

Bu kür için 3 su bardağı suyun içine 3 yemek kaşığı zerdeçalı ekleyin. Suyun içine bir iki damla limon damlatın. Daha sonra bir tatlı kaşığı kadar nane ekleyin. Karışımı kaynaması için ocağa koyun. Ocağa koyduğunuz karışım bir yandan kaynarken siz diğer yandan yarım demek maydanozu güzelce kıyın. Karışım kaynadıktan sonra maydanozları karışımın içine ekleyin. Maydanozların kaynamaması için karışımın altını kapatmayı unutmayın. Maydanozları ekledikten sonra karışımın ağzını kapatın ve demlenmesi için en az 15 dk kadar bekleyin. Süre dolduktan sonra karışımı cam bir kavanozda ışık almayan bir yerde saklayın.

Gribi Anında Geçiren Bağışıklık Güçlendirici Zerdeçallı Kür Tarifini Nasıl Tüketmeliyim?

Kürlerin nasıl tüketildiği son derece önemlidir. Bu kürü de uygularken tüketim kurallarına özen göstermeniz gerekmektedir. Bu kür tok karnına tüketilmemelidir. Bu kürü içerken muhakkak aç karnına olmanız önerilir. Bu nedenle de sabah saatleri bu kürün içilmesi için ideal saatlerdir. Bu kürü günden bir bardaktan fazla tüketmeniz önerilmez. Gün içinde aç karnına olarak belirlediğiniz bir saat yeterli olacaktır. Kürü tüketirken her gün aynı saatte tüketmeniz kürün daha etkili olmasına fayda eder.

Kür Tariflerini Denemeden Önce Akılda Bulundurulması Gereken Önemli Noktalar Nelerdir?

  • Hiçbir kür tarifinin ya da ev tedavi yönteminin bir doktor muayenesinin yerini alamayacağını bilmenizde fayda var. Bir rahatsızlığınız var ise, bu grip gibi basit görülen bir hastalık bile olsa, mutlaka öncelikle doktorunuza danışın. Doktorunuzun sizi muayene etmesi şarttır.
  • Doktorun onayı almadan burada yer alan ya da herhangi bir yerde bulunan tarifleri uygulamamanız gerekmektedir. Aksi halde ciddi sağlık sorunlarına neden olabilirsiniz.
  • Kür tariflerinin içerisinde yer alan herhangi bir maddeye alerjiniz varsa bu kürleri uygulamamanız gerekmektedir.

Grip Hastalığının Geçmesi İçin Evde Alınabilecek Diğer Önlemler Nelerdir

  • Bulunulan ortamlar sürekli olarak havalandırılmalıdır.
  • Dengeli beslenilmelidir.
  • Düzenli uyku uyunulmalıdır ve düzenli dinlenilmelidir.
  • Sıvı alımı yeteri kadar yapılmalıdır.
  • Vücut yorulmamalıdır.
  • Doktor muayeneleri düzenli olarak yapılmalıdır.
  • Gerekirse ilaç tedavisi uygulanmalıdır.

Grip Olan Kişilerin Beslenmeleri Nasıl Olmalıdır?

Eğer grip olduysanız beslenme düzeninizde yapacağınız bazı değişikler sayesinde kendinizi çok daha iyi hissedebilir ve grip hastalığından kolayca iyileşebilirsiniz. Bunun için bol bol c vitamini yönünden zengin olduğu bilinen gıdaları tüketmeniz önerilmektedir. Bu gıdalar portakal, mandalina, muz ve limondur. Dilerseniz bu bitkileri çiğ olarak dilerseniz de haşlayarak tüketebilirsiniz. Adaçayını gargaraya yaparak tüketmenin gribe son derece faydalı olduğu bilinmektedir. Özellikle başınız ağrıdığında bunu uygulayabilirsiniz.

Grip Olduysanız Ne İçtiğinize Dikkat Edin!

Gribinizin geçmesini istiyorsanız bol miktarda sıvı almanız gerekecek. Fakat bu sıvılar kalitesiz sıvılar olmamalıdır. Kalitesiz sıvılardan kasıt içerisi şeker dolu olan ya da asitli içeceklerdir. Bu gibi içecekler size zarar verir ve de gribinizin ateşli geçmesine neden olur. Bu zararlı içecekler yerine gribe iyi gelen bitki çaylarını tüketmeye özen gösterin.  Bu çaylar arasında en bilinenleri ada çayı, kuş burnu ve rezene, nane limon çayıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.