En Hızlı Kilo Aldıran Besinler Nelerdir? Dengeli Beslenme Yöntemleri?

En Hızlı Kilo Aldıran Besinler Nelerdir? Dengeli Beslenme Yöntemleri?

Hızlı kilo aldırdığı bilinen besinler ve bu besinler ile dengeli bir şekilde nasıl beslenileceği hem erkekler hem de kadınlar tarafından en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Herkes zayıflamak için uğraşsa da kilo almak isteyen kişilerin sayısı de azımsanmayacak kadar fazladır.

Zararlı Gıdalar İle Kilo Almak Son Derece Yanlış Bir Uygulamadır

Kilo almada önemli olan nokta yanlış gıdalar ile kilo almanın önüne geçmektir. Günümüzde artık marketlerde restaurantlarda hep aşırı kalorili ve de zararlı olan yiyecekleri görmekteyiz. Bu yiyeceklerin hemen hepsi kilo almayı sağlayan yemeklerdir. Fakat kilo almak isteyen kişiler asla kilo almak için bu tarz yemekler ile beslenmemelilerdir. Yanlış yiyecekler ile beslenerek kilo alan kişiler vücutlarına ve de sağlıklarına zarar vermekten başka bir şey yapmamış olurlar.

İdeal Kilo Alımı Yöntemi Sağlıklı Besinleri Tüketmekten Geçer

Bunun yerine kişiler mutlaka faydalı olan gıdaları tercih ederek sağlıklarını destekleyecek nitelikte olan gıdaları tercih etmelilerdir. Bu yiyecekler genellikle içerisinde sağlıklı yağlar barındıran kuru yemiş, avokado benzeri yiyeceklerdir. Bu yiyeceklerin daha fazlasını öğrenmek için artık kilo aldıran yiyecekler listesini neredeyse her yerde bulmak mümkündür. Kişilerin takip etmeleri gereken liste bu olmalıdır.

Kilo Almak İsteyen Kişiler Bir Günde Bir Avuç Kuru Yemişten Fazlasını Tüketmekte Serbestler

Kilo aldıran yiyecekler Canan Karatay adlı ünlü doktor tarafından da ele alınan konulardan bir tanesi olmuştur. Kilo almak isteyen kişilerin yağ içeriği yüksek olan besinleri tüketmeleri gerekmektedir. Örneğin kuru yemişler yağ oranı yüksek hem de faydaları saymakla bitmeyen besinler arasında yer almaktadır. Normalde kişilere bir avuç kuru yemiş yemeleri önerilmez. Bunun sebebi kuru yemişlerin çok fazla kaloriye sahip olmalarıdır. Kilo almak isteyen kişiler bu miktarı gönül rahatlığı ile geçirebilirler. Fakat yinede abartmamak gerekir. Kuru yemiş tüketirken farkı çeşit kuru yemişlerden bir tabak hazırlanmalıdır. İdeal olarak bu tabakta badem, Antep fıstığı, yer fıstığı, fıstık, fındık bulunmalıdır.

Kuru Yemişler Yüksek Düzeyde Alerji Yapma Etkisine Sahiptir

Kilo almanın yollarını ararken alerji konusunda önemsemez bir tavır alınması kişileri ölüme kadar götürebilen zorluklar ile karşılaşabilirler. Özellikle kuru yemişler pek çok insanda alerjik etkiye sahiptir. Kuru yemişler son derece faydalı olmalarına rağmen bazı kişilerin bünyeleri bu besini zararlı olmadığı halde zararlı olarak algılar ve de vücut kendini savunmak için tepki verir. Böyle bir durumda kişiler asla kuru yemiş yememeliler, kilo almak için farklı besinlerin yardımından faydalanmalıdırlar. Alerji olup olmadığınızı öğrenmenin en güzel ve garanti yöntemi alerji testleri yaptırmaktır. Bunun dışında kişiler zaten alerjisi olan besinleri tükettikleri zaman rahatsızlık hissedeceklerdir.

1 Haftada 5 Kilo Alma Efsanelerine İnanmayın

1 haftada 5 kilo almak kavramı halk arasında insanların dilinde sürekli dolaşan bir kavram haline geldi. Halbuki bu kavram son derece yanlış ve sağlığa zararlı bir kavramdır. Her şeyden önce konu kilo almak da olsa vermek de olsa kişilerin kesinlikle 1 hafta gibi kısa sürede sonuç beklememelilerdir. Bu durum sağlıksız bir kafa yapısının işaretidir. Kişiler kilo alırken de verirken de istikrarlı bir şekilde hedeflerine gitmeliler ve ani kilo değişimlerinden kaçınmalıdırlar. Şok etkisi yaratan beslenme programlarına vücut uyum sağlamakta zorlanır ve sağlığa zarar gelmiş olur. Bu tarz kavramlarla öne sunulan kilo almak için doğal yöntemler genellikle sonuçları itibari ile kalıcı olmamaktadır.

Dengeli Beslenme 1 Haftada Olmaz

 İnsanların amaçları 1 haftada 5 kilo almak ya da vermek olduğu zaman, bu sonuçların ortadan kalkması da bir hafta kadar kısa sürmektedir. Hızlı sonuçlar yerine, yavaş ve sağlam adımlar ile elde edilen sonuçlar daha kalıcı olmaktadır. Bu kilo alma programları kişilerin psikolojisi açısından da daha sağlıklıdır. Kısa sürede kilo almak kısa sürede kilo vermek gibi insanların zihinsel olarak baskı altına girmelerine neden olur. Kişilerin vücutlarının hazır olmadığı gibi psikolojileri de hazır olmamaktadır.

Dengeli Beslenmek İçin İstikrarlı Uygulanan Beslenme Programları Hazırlanmalıdır

Bu durum bir lastiğe benzetilebilir. Hızlı uygulanan programlar ile lastik hızlı bir şekilde geri çekilmiş olur. Burada amaç lastiğin geride durması ( kilo almak ya da vermek ) olabilir. Fakat lastik bırakıldığı zaman ( belirtilmiş olan kısa süre dolduktan sonra ) lastik çok hızlı bir şekilde ileri gider ( kilo tekrar fazlası ile alınır ya da geri verilir ). Bu nedenle hızlı sonuçlar yerine istikrarlı olan, mantığa aykırı olmayan, kişilerin zihinlerinin ve vücutlarının hazır olduğu kilo aldıran beslenme programı oluşturulmalıdır. Bu programların belirtilen süre boyunca ve uzmanların önermiş olduğu şekillerde tüketilmesi gerekmektedir. Programlara ne kadar uyulursa başarı alma oranı da o denli yüksek olacaktır.

Spor, Kilo Vermek İçin Yapılan Bir Aktivite Değildir!

Kilo almak konusunda yapılan yanlış yöntemlerden bir tanesi de kişilerin kilo almak adına egzersiz yapmayı bırakmalarıdır. Bu son derece yanlış bir yöntemdir. Spor kilo vermek amacı ile yapılan bir aktivite değildir. Spor sağlık için yapılır. Kilo vermek ya da almak zaten sağlıklı bir kişinin endişe etmesi gereken konu değildir. Kişiler spor yaptıkları zaman sağlıklı oldukları için kilo alır ya da verirler. Kilolu olan bir kişi ideal kilosuna döner, kilo eksiği olan kişi de kas gelişimini artırarak kilo almış olur. Bu nedenle de spor yalnızca kilo vermek amacı ile yapılan bir iş yükü gibi görülmemelidir. Kişilerin kilosunun ne olduğu fark etmez, herkes spor yapmalıdır. Yapılan sporun cinsi, kullanılacak olan ekipmanlar gibi detaylar kişilerin kilosuna göre ayarlanabilir. Örneğin kilo vermek isteyen bir kişinin daha sık kardiyo egzersizleri yapmaları gerekirken, kilo almak isteyen kişilerin daha az kardiyo yapmaları mantıklı olacaktır. Bu kişilerin kas kütlesinin artırılması amacı ile ağırlık kaldırmaları daha mantıklı olacaktır.

Kilo Aldıran Sağlık Ve Enerji Dolu Karışım Tarifi

Kilo aldıran karışımlardan faydalanarak hem sağlıklı hem de doğal bir şekilde kilo alımı sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Bu karışımlar yapılmadan önce kişiler karışımların içerisinde yer alan besinlere alerjileri olmadığından emin olmalıdır. Genellikle bu karışımların içerisinde yer alan besinler alerji yapmaya yatkın olan besinlerdir. Bu tarif için öncelikle doğal fıstık ezmesine ihtiyaç duyacaksınız. Bir adet büyük boy olgunlaşmış muzu alın kabuğunu soyduktan sonra öğütücünün içine ekleyin. Muzun üzerine 2 yemek kaşığı fıstık ezmesi ekleyin. Öğütücüden bu ikisini birlikte geçirmeden önce malzemelerin üzeri için ayrı bir kap alın. Tahin ve pekmez ile tarçın ve Hindistan cevizini karıştırın. Öğüttünüz muz karışımının üstüne ayrı kapta hazırlamış olduğunuz karışımı ekleyin.

Bu karışımı farklı şekillerde tüketmeniz mümkün. İçine soya sütü ekleyerek dilerseniz içecek olarak tüketebilirsiniz. Eğer ben kaşıkla yemek istiyorum ve kahvaltıda yemek istiyorum derseniz içine sıvı eklemeden doğruca  öğütücüden geçirin ve tabağa koyun. Tabağın üstüne muz ve chia tohumları ekleyerek sabah kahvaltılarında servis edebilirsiniz. Afiyet olsun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.