Cinsel İsteksizlik Neden Olur Erkeklerde

Cinsel İsteksizlik Neden Olur Erkeklerde

Erkeklerden neden cinsel isteksizlik olduğu hem erkekler hem de kadınlar tarafından merak edilen konuların başında gelmektedir. Cinsel birleşme esnasında sorunlara neden olduğundan, kişilerin öz güvenini zedelediğinden ve cinsel hayatı olumsuz yönde etkilediğinden, Erkeklerde cinsel isteksizlik tedavisinin ne olduğunu, tedavi yöntemlerinin nasıl uygulanması gerektiği gibi soruların cevabı sık merak edilmiştir. Cinsel isteksizlik kadınlarda neden olur.

Uzun Süren Cinsel İsteksizliklere Dikkat

Kimi zaman cinsel isteksizlik yaşanması önemli bir problem olmayabiliyor. Bu problem erkeklerde kısa süreli olarak dönem dönem yaşandığı zaman normal kabul edilebiliyor. Burada Erkekte cinsel isteksizlik ne kadar sürer sorusunun cevabı önem taşıyor. Çünkü gereğinden fazla uzun süren cinsel isteksizlik problemi ciddi problemlerin bir işareti olabiliyor. Bu durumda erkeklerin sorunlarına çözüm bulabilmeleri adına muhakkak uzman bir doktordan bilgi almaları gerekiyor.

Cinsel İsteksizlik Ayıp Bir Hastalık Değildir

Kadınlarda cinsel isteksizlik tedavisi yapılırken utanma gibi problemler daha az yaşanırken, erkeklerde bu durum ne yazık ki biraz daha farklı yaşanmaktadır. EErkekler cinsel isteksizlik tedavisinin ayıp bir şey olduğunu düşünerek tedaviye gitmek istemeyebiliyorlar. Bu durum son derece yanlış bir yaklaşımdır. Cinsel isteksizlik de diğer hastalıklar gibi bir hastalıktır ve bu hastalığa yakalanan kişilerin utanmasını gerektirecek hiçbir durum yoktur. Hastaneye gidilmediği zaman kişiler hastalıklarını daha da ilerletmiş olurlar ve başlarına kendi elleri ile daha büyük bir bela açmış olurlar.

Cinsel İsteksizlik Önemli Hastalıklardan Kaynaklanıyor Olabilir

Hastalığın büyümemesi ve kişilerin kısa süre içinde sağlıklarına kavuşabilmeleri için bu problemi fark eder fark etmez hastaneye gitmeleri gerekiyor. Çünkü kimi zaman cinsel isteksizlik probleminin altında daha ciddi nedenler yatabiliyor. Bu kimi zaman kendi başına ortaya çıkan bir problem iken, kimi zaman da daha ciddi hastalıkların bir belirtisi olabilir. Örneğin bazı cinsel kanser vakalarında cinsel isteksizliği bir belirti olarak görmekteyiz. Bu nedenle cinsel isteksizlik önemli bir belirti olabileceği akılda tutularak, bu yolda hastalığa çözüm aranmalıdır.

Doktorunuza Danışmadan Bitkisel Kürleri Denemeyin

Erkeklerde cinsel isteksizlik nasıl giderilir bitkisel çözüm yöntemleri nelerdir diye sormaya başladıysanız, doğru yoldanız demektir. Tedavi için ilk adımı atmışsınız. Erkeklerde cinsel isteksizlik için tedavi yaparken önce ilaç kullanımı yapmak üzere, kişilere bitkisel yöntemlerin denenmesini öneriyoruz. Fakat burada unutulmaması gereken en önemli şey, kişilerin doktorlarına sormadan kesinlikle bu bitkisel çözüm yöntemlerini denememeleridir. 

Cinsel İsteksizlik Tedavisinde Bitkisel Yöntemler ve İlaç Tedavilerinin Karşılaştırılması

Bitkisel yöntemleri denemenin cinsel isteksizlik tedavisi için kullanılan ilaçlara göre pek çok faydası bulunmaktadır. Cinsel isteksizliği gideren ilaçların içerisine baktığımız zaman bu ilaçların yüksek oranda hormon içerdiklerini görmekteyiz. Bu tarz ilaçlar genellikle kişilerin bünyesinde alerjik reaksiyonlara neden olur, vücutlarını tahribata uğratırlar. Ayrıca bu gün, her ne kadar ilaçlardan pek çok amaç için faydalanıyor olsak da, ilaçların her birinin bir yan etkisi vardır. Bitkisel tedavi yöntemlerine ilaçlarda olduğu kadar para harcamayacağınızda açıkça ortadadır. Bu gibi bitkisel tedavi yöntemlerinin faydalı olması nedenleri ile tedavinin ilk önce bitkisel yöntemler ile yapılmasını önermekteyiz.

Cinsel İsteksizlik Problemi En Çok 30 Yaş Ve Üzeri Erkeklerde Yaşanıyor

Erkeklerde cinsel isteksizlik kaç yaşında başlar sorusu cinsel isteksizlik konu olduğu zaman en çok merak edilen konulardan bir tanesi oluyor. Burada kesin bir sayı vermek doğru olmaz. Çünkü her erkeğin vücudu farklıdır. Geçirilen hastalıklar, kişinin psikolojik durumu, kişinin partner ya da partnerleri, varsa kullanılan diğer ilaçlar ve hatta kişinin öz güveni bile cinsel isteksizlik konusuna en önemli etkenlerden bazılarıdır. Bu etkenlerin her biri kendi başına kişilerin daha erken yaşta cinsel isteksizlik yaşamalarına ya da daha geç yaşta cinsel isteksizlik yaşamalarına neden olabilir. Yapılan araştırmalara göre cinsel isteksizlik vakalarının bir çoğu 30 yaşından sonraki erkeklerde görülüyormuş.

Cinsel İsteksizlik Belirtileri Nelerdir?

Cinsel isteksizlik olmadığı zaman adı üzerinde cinsel istek olmaz. Belirti budur. Bunun bir sonucu olarak kişiler cinsel ilişki yaşama sıklığında azalma görürler. Bunun dışında kendini eksik etme gibi düşünceler hastalık boyunca gelişebilir. Depresif ruh hali, kendini yorgun ve halsiz hissetme gibi diğer belirtiler de görülebilir.

Erkekte Cinsel İsteksizlik Neden Olur?

Cinsel isteksizlik problemi biraz karışık bir problemdir. Bunun sebebi işin içinde psikolojik öğelerin de fazla miktarda bulunuyor olmasıdır. Bu hastalığın genel sebebi psikolojiktir. Fakat bu faktörün yanı sıra erkeklerde erkeklik hormonunun az salgılanmasından dolayı da cinsel isteksizlik problemi olabilir. Bu durumun psikoloji ile bir ilgisi yoktur ve tamamen biyolojik bir durumdur. Yapılan bilimsel araştırmalara göre, erkeklerin cinsel isteğini yöneten en etkili hormonun testosteron olduğu ortaya konmuş. Bu nedenle de bu hormonun salgılanmasındaki herhangi bir bozukluk, erkeklerin cinsel birleşmeye karşı olan isteğinde yani cinsel dürtü de denilen libidonun üzerinde büyük etkiye sahiptir.

Antidepresan İlaç Kullanımı Cinsel Fonksiyonları Baskılıyor

Anti depresanlar günümüzde en sık kullanılan ilaç türleri arasında yer almaktadır. Yapılan çalışmalara göre bu ilaçların kullanılması da cinsel isteksizlik problemine yol açabilen etkenler arasında yer alıyor. Özellikle de anti depresanların uzun süre kullanımı söz konusu olduğunda santral etkili mekanizmalar adı verilen mekanizmalarda yer alan cinsel fonksiyon ve de cinsel istek baskılanır. Böyle bir durumda kişilerin cinsel isteğinde değişiklikler meydana gelir. Genellikle antidepresanların 6 aydan fazla kullanımının bu etkiye neden olduğu bilinmektedir. Bu nedenle kişiler mümkün olduğu ölçüde anti depresan ilaç kullanımı yapmamalıdır.

Antidepresan Kullanan Hastalar Cinsel İsteksizlik Problemi İle Nasıl Savaşırlar?

Kimi zaman insanlar antidepresan ilaçları hastalıkları nedeni ile zorunlu kullanmak zorunda kalabilirler. Bu durumda ilaç tedavisinin bırakılması mantıklı olmaz. Bu durumda olan hastalara genellikle problemin çözümü için sertleştirici bir takım ilaçlar verilir. Eğer anti depresan kısa süreli kullanılacak ise o halde bu sertleştirici ilaçların kullanımına hiç gerek yoktur.

B12 Vitamini Eksikliği Erkeklerde Cinsel İsteksizliğe Mi Neden Oluyor?

Kişilerin vücutlarında eksik yer alan vitamin ve mineraller kişilerin cinsel isteksizlik yaşamalarına neden olabilir. Bu vitaminlerin başında gelen vitamin B12 vitaminidir. Yapılan çalışmalar bu vitaminin vücutta olması gerektiğinden daha düşük miktarda olmasının erkeklerde cinsel isteksizliğe neden olduğunu ortaya koymuş. Bu konuda henüz yeterli miktarda çalışma ve yayın bulunmadığı için kesin bir bilgi vermek doğru olmasa da, şimdiye kadar yapılan çalışmalar bu vitamin eksikliğinin kişilerde cinsel problemlere neden olduğunu ortaya koymuş. Aynı zamanda bu vitamin erkeklerin gençleştirilmesi amacı ile de kimi zaman kullanılmaktadır.

Tansiyon Hastası Olan Kişilerde Cinsel İsteksizlik Problemi Sık Yaşanıyor

Günümüzde tansiyon hastalarının sayısının fazla olması nedeni ile, tansiyon ilaçlarının kullanımı son derece yaygındır. Bu tansiyon ilaçları da erkeklerde cinsel isteksizliğe neden olan sonuçlara neden olmaktadır. Kişiler tansiyon ilaçları kullanmıyor olsalar bile, tansiyon hastalığı kendi başına cinsel isteksizlik için bir risk faktörüdür. Bu nedenle tansiyon problemine neden olan sebepler ortadan mümkünse ilaç kullanılmadan ortadan kaldırılmalıdır. Böylece cinsel isteksizlik problemi de kendiliğinden ortadan kalkmış olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.