Cinsel İsteksizlik Neden Olur Kadınlarda

Cinsel İsteksizlik Neden Olur Kadınlarda

Cinsel isteksizliğin kadınlarda neden olduğu en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaktadır. Cinsel isteksizlik probleminin genellikle erkeklere özgü olduğu düşünülür fakat kadınlarda da cinsel isteksizlik problemi sıkça görülmektedir. Cinsel isteksizlik probleminden genellikle çekinildiği için kadınlarda cinsel isteksizlik nasıl giderilir sorusunun cevabını bulmak her zaman çok kolay olmamaktadır. Burada hatırlamamız gereken en önemli şey, hiçbir hastalıktan utanılmaması gerektiğidir. Hastalıklardan utanıldığı zaman bu durum maalesef ki tedavilerin önüne geçiyor ve de tedavinin gecikmesine neden oluyor.

Cinsel İsteksizliğin Altında Yatan Nedenin Bulunması İçin Doktor Muayenesi Şarttır

Kadınlarda cinsel isteksizlik bitkisel tedavi yöntemlerinin bulunmasından önce kadınların ilk olarak neden cinsel isteksizlik yaşadığını bulması gerekmektedir. İki aynı hastalığı yaşayan insanlarda, aynı hastalık olsa da her zaman hastalığın altında aynı neden yatmaz. Hastalığın nedeninin tedavi yapılabilmesi açısından bulunması şarttır. Kişiler kendi hastalıklarının nedeninin ne olduğunu ancak doktor muayenesi yardımı ile bulabilirler. Bir başkasının da aynı hastalığa sahip olması referans olamaz ve insanları yanlış tedavi yöntemlerine sevk eder.

Erkeklerde Cinsel İsteksizlik Yaşanmasının Nedenleri Nelerdir?

Cinsel isteksizlik neden olur erkeklerde diye soran kişilerin de sayısı az değildir. Erkeklerde de kadınlarda olduğu gibi benzer nedenlerden dolayı cinsel isteksizlik problemi yaşanabilmektedir. İlaç kullanımı, hormon salgılanmasını olumsuz etkileyen unsurlar, varikosel başta olmak üzere bazı hastalıklar, psikolojik nedenler ve genetik özellikler gibi durumların tümü cinsel isteksizlik yaşanmasına neden olabilir. Eğer kişilerde cinsel isteksizlik problemi varsa cinsel isteksizlik için ne yapmalı sorusunu sormaktan önce yukarıda sayılı nedenlerden hangisinden kaynaklı olarak cinsel isteksizlik yaşadığını öğrenmesi gerekir.

Farklı Nedenlerden Dolayı Cinsel İsteksizlik Yaşayan Kişilere Farklı Tür Tedavi Yöntemlerinin Uygulanması Gerekir

İki kişiyi düşünelim. İkisi de cinsel isteksizlik problemi ile karşı karşıya olmuş olsun. Bu kişilerden bir tanesinin stres kaynaklı hormon salgılarında düşüş yaşanması ile birlikte cinsel isteksizlik duyduğunu farz edelim. Diğer kişinin ise varikosel hastalığı olduğunu düşünelim. Yapılan araştırmalara göre bu hastalık erkeklerde cinsel isteksizlik yaratan önemli hastalıklardan bir tanesi. Bu iki kişi doktora gittiğinde doktor hastalardan bir tanesine stres düşürücü teknikler söyleyecekken diğer kişiye ise varikosel hastalığının tedavisi için yöntemler önerecektir. Görüldüğü üzere cinsel isteksizlik tedavisi için öncelikte hastalığa neyin sebep olduğunun bulunması gerekiyor.

Kadınlarda Cinsel İsteksizlik Tedavisi İçin Doktorlar Tarafından Bitkisel Yöntemler Öneriliyor

Kadınlarda cinsel isteksizlik bitkisel çözümleri nelerdir diye soruyorsanız, hastalığın tedavisi için doğru bir yol izliyorsunuz. Ne yazık ki pek çok kişi en ufak bir hastalığa sahip olduğu zaman çareyi hemen ilaç kutularına uzanmak ile arıyorlar. Bu yöntem yanlıştır ve vücuda zarar verir. Yapılması gereken en son şey ilaç tedavisi olmalıdır. Özellikle de cinsel isteksizlik gibi hastalıklarda piyasada yer alan ilaçların bir çoğunda hormon ve daha tehlikeli olabilecek ciddi içerikler vardır. Bu içerikler nedeni ile, özellikle bilinçsiz kullanım yapılan ilaçlarda hayatı tehlikeye kadar varan ciddi sorunlar ile karşılaşmak mümkündür. Bu nedenle de doktorlar dahi günümüzde ilaç tedavisini son tedavi yöntemi olarak görmektedirler. Siz de tavsiyelere uyarak yalnızca cinsel isteksizlik için değil, bütün hastalıkların tedavisinde ilaç kullanımını mümkün olduğunda sıfıra indirin.

Kadınlarda Cinsel İsteksizliğe Neden Olan Etmenler Birbirinden Farklıdır

Azalmış cinsel istek bozuklu, kadının cinsel ilişkinin olması için başlama hamlesinde bulunmaması ya da partnerinden gelen uyarıya cevap vermemesi olarak tanımlanan cinsel isteksizlik her kadın için farklı bir nedene bağlı olarak gerçekleşiyor olabilir. Cinsel isteğin baskılanması, kültürel ve ahlaki nedenler, cinsellikten keyif alamama gibi nedenlerden dolayı cinsel isteksizlik problemi sık görülür.

Kadın Cinsellikten Keyif Almıyor İse Cinsel İsteksizlik Duyar

Kadın eğer partneri ile cinsel ilişkiye girdiği zaman keyif alamayacağını ve orgazma ulamayacağını düşünüyorsa, o kadında cinsel isteksizlik problemi olabilir. Burada çiftlerin birbirini anlaması, ne istediğini bilmesini, birbirlerinin neyi mutlu edip etmediğinin öğrenilmesi çok önemlidir. Kişiler kendi aralarında konuşarak bu probleme bir çözüm bulabilirler.

Bastırılan Cinsel Dürtüler Cinsel İsteksizlik İle Sonuçlanıyor

Cinsel dürtüler toplumumuzda özellikle de kadınlara yönelik olarak baskılanmaktadır. Kültürel baskılar, ahlaki baskılar ve dini sebepler bu baskılamaların altında yatan nedenlerden yalnızca bir kaçıdır. Bu durumda olan kadın kendini cinsellik yaşadığı için suçlu hissedebilir. Cinselliği ayıp olarak görebilir. Bu nedenle de cinsel isteksizlik duyabilir.

Geçmişte Yaşanılan Cinsel Travmalar Nedeni İle Kadınlar Cinsel İsteksizlik Başta Olmak Üzere Pek Çok Farklı Cinsel Bozukluklara Sahip Oluyorlar

Geçmişte cinsellik ile ilgili yaşanılmış olan travmalar var ise, o halde cinsel dürtüler farkında olmadan bastırılıyor da olabilir. Tacize ya da tecavüze uğramış olan kadınlarda cinsel dürtülerin yoğun bir şekilde baskılandığı görülmektedir. Bu kişiler sağlıklı bireylere göre cinsel bozukluklara 10 kata kadar daha fazla sahip olurlar. Cinsel isteksizlikler de bu problemlerden yalnızca bir tanesidir. Bu kadınların psikolojik destek almalarında fayda vardır.

Kontrolünü Kayıp Etmekten Korkan Kadınlarda Cinsel İsteksizlik Daha Fazla Görülüyor

Yapılan araştırmalara göre cinsellik sırasında kontrolünü kayıp etme düşüncesi ile cinsellik yaşamak istemeyen kadınların sayısı azımsanamayacak kadar çoktur. Bu kişiler cinsellik yaşamaktan bir nevi korkuyor olabilirler. Bu durum onların cinsel isteksizlik yaşamalarına neden olur.

Gebe Kalmaktan Korktuğunuz İçin Cinsel İsteksizlik Yaşıyor Olabilirsiniz

Korkulardan bahsetmişken, kadınların bir çoğunda gebelikten korku duyma durumu da vardır. Gebelik zor bir süreçtir ve pek çok kadın farkında olmadan gebeliğe karşı içten bir korku duyabilirler. Bu durumdan kendileri bile haberdar olmuyor olabilirler. Kimi zaman bu korkular kişilerin bilinç altında yer almaktadır. Korkularını bilinç altına atan kadın, farkında olmadan gebe kalmak istemediği için vücudu bu duruma göre kendisini hazırlar. Bu durumda kadının ıslanamamasına, cinsel birleşme esnasında sorunlar yaşanmasına ve kadında cinsel isteksizliğe neden olur.

Kadın Yalnızca Partnerini Memnun Etmek İçin İlişkiye Giriyorsa Cinsel Sağlığı Bozulur

Bazı kadınlar yalnızca partnerini memnun etmek amacı ile cinsel ilişkiye girerler. Böyle bir durumda kadın cinsel ilişkiden zevk almaz, kendisi için değil, yalnızca karşı taraf için ilişkiye girer. Bu durumun kronikleşmesi ile birlikte kadında cinsel bozukluklar meydana gelebilir. Bu bozukluklardan en bilineni cinsel isteksizliktir.

Kadınlarda Cinsel İsteksizliğe Neden Olan Diğer Nedenler Nelerdir?

Cinsel isteksizlik yapılan araştırmalara göre kadınların yüzde 45 inde görülüyor. Azımsanamayacak kadar fazla olan bu hastalığa neden olan diğer nedenler arasında depresyon ve epilepsi gibi diğer rahatsızlıkların da olduğu biliniyor. Kadınlarda cinsel isteksizlik yaşanmasına tek neden kadınlar ile ilgili olmayabiliyor. Örneğin eğer kadınların erkek partnerlerinde sertleşme problemi olursa bu durumda kadın da cinsel rahatsızlıklara açık hale gelebiliyor.

Kadınlara Yapılan Cerrahi Girişimler de Etkili

Bazı durumlarda kadınların cinsel üreme organlarına cerrahi girişimler yapılması gerekebiliyor böyle durumlarda eğer kadınların cinsel organlarının görünümde bir değişim oluyor ise, kadınlar bu durumdan endişe duyarlar. Duydukları endişe zamanla yerini cinsel isteksizlik gibi bazı cinsel problemlere de bırakabiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.