Ağız Yaraları İçin Bitkisel Tedavi?

Ağız Yaraları İçin Bitkisel Tedavi?

Ağız yaralarının, birden fazla nedeni olabilir, ağız yaralarında alerjik bir reaksiyon, psikolojik strese bağlı ağız yaralarının bir kısmı tam olarak nedenleri bilinememektedir. Ağız yaraları denildiği zaman dil, dil altı, diş etleri, yanaklar, damak, iç kısımda gelişen mukozal hastalıklardan da kaynaklanabilir. Günlük yaşantımızda, olumsuz yönde bu yaralar bizi rahatsız edebilir. Ağız yaralarını gidermek için bitkisel tedavi olarak çözümler vardır. Sumak, sirke ve su karışımı ile birlikte ağız yaralarını giderecek bitkisel bir karışım, ağızda çıkan yaraları iyileştirecektir.

Sumak ?

Sumak

Sumak; antioksidan özelliği sayesinde enfeksiyon ve diş eti iltihaplarını hastalıklara karşı koruyucu bir zırh görevi üstlenir ve daha da birçok faydası bulunmaktadır.

Sirke ?

Sirke

Sirke; birçok faydası olduğu bilinmektedir. Özellikle ağız ve diş sağlığı bakımından sirke çok etkili bir antioksidan görevi görür, ağız yaraları ve diş eti ağrıları için birebir çözümdür.

Su ?

Su; sağlığımız için hayati önem taşır, su içerdiği potasyum, magnezyum, kalsiyum ve fosfat gibi vücut için önemli olan minerallere sahiptir ve sağlığımız için bize sunulmuş büyük bir nimettir.

Ağız Yaralarına Bitkisel Gargara?

Malzemeler ;

* 1 tatlı kaşığı sirke,

* 1 su bardağı su,

*Bir yemek kaşığı sumak.

Yapılışı ;

Ocağa küçük bir sos tenceresi alalım, suyu içine koyalım su kaynamaya başlayınca bir yemek kaşığı sumak ilave edelim, 2-3 dakika daha kaynatalım, soğumaya başladıktan sonra içine sirke yavaş yavaş koyarak karıştıralım, karışım hazır olduktan sonra süzgeçten geçirerek süzelim. Hazırladığımız karışım ağız yaralarını tedavi edecek doğal bir ilaçtır, günlük gargara yaparak bitkisel tedavimizi uygulayalım, şifa olsun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.