Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Sağlıklı zayıflama yöntemleri nelerdir, öncelikle yürüyüş ve sık sık yemek aç kalmamak başta gelen birinci kuraldır. Yaş ilerledikçe metabolizma hızı azalır ve kilo almaya davetiye çıkarır. 20 yaş üzeri kişiler ortalama her yıl yarım kilo almaya başlar. Her yıl istemeden kilo alımına engel olma şansınız var. Her zaman fit kalabilirsiniz ve sağlıklı zayıflayıp ya da fazla kilo alımını önleyebilirsiniz. Kilo değil kas yapmaya bakın ve günlük kalori yakımınızı arttırın daha fazla spor yada yürüyüş yapın. Ayrıca kaslı vücutta daha çok kalori yakımı sağlanıyor. Yağlı bir vücutta daha az kalori yakımı oluşuyor. Spor yapmanın ve egzersiz yapılmasının metabolizmayı hızlandırmayı sağlar.

Doğal Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Doğal zayıflama yöntemleri, bol su tüketmek günde 3 litre su tüketimine önem gösterin. Diyetisyenlere göre ılık su tüketimi diyette yada spor yapımında daha çok yağ yakımını hızlandırıyor. Spor yaparken susamayı beklememeli ve sürekli su içimine dikkat edilmeli. Soğuk su içimi de tokluk hissini uyandırır. Size ilginç gelecek bir şey paylaşacağız, bazı araştırmalara göre bir ülkede 10 gün boyunca soğuk oda da genç erkekler tutuluyor ve titremeye başlıyor. Titreme daha çok kalori yakımı ve zayıflamaya etken ediyor. Yani bütün kışı soğuk geçirmekte fayda var. Saunalarda yada göbeğe streç sararak terleme yoluyla zayıflamaktan soğukta zayıflamanın daha kolay olduğu ortaya çıkmış. Uyku saatlerine dikkat edin, günde 7 saat uyumaya özen gösterin. Egzersiz ya da spor yapmak için uykudan fedakarlık yaparak kendinize iyilik yapmış olmazsınız. Uyku, kilo kaybederken insanların çok önemli bir ihtiyaçtır ve besin kaynağıdır. Uykunun yeterli olmaması başka hastalıklara da yol açabilir. Bunlar obezite ve hızlı kilo alma gibi durumlar olabilir.

Sağlıklı Hızlı Kilo Verdiren Diyetler?

Sağlıklı hızlı kilo verdiren diyetler, uykusuzluk durumunda vücut epinefrin, norepinefrin ve kortizol gibi stres hormonları ortaya çıkmasını sağlar. Sonuçta uzun süreli vücut metabolizması etkilenir. Sabah uyandığınızda canınız tatlı ya da yağlı şeyler ister ve buda kilo alımı yapar. Bunun için dengeli beslenmek ve kahvaltıya dikkat etmek gerekir. Daha az ekmek tüketimi daha çok besin tüketimi yapılmalıdır. Gece ortalama 7-8 saat uyuyup sabah kalkıp o şekilde egzersiz yapmak gerekir. D vitamini almaya önem gösterin, güneş ışınlarında olan bir vitamindir. Ülkemiz konumu gereği genellikle güneş alan bir ülkedir. Birden fazla kişi farkında olmadan D vitamini eksikliğine maruz kalır. Yapılan araştırmalara göre İskandinav ülkelerinde D vitamini eksikliklerinin Akdeniz ülkelerine göre daha az görülür. Bunun sebebi ise onların D vitamini eksikliğinin bilincinde olup tamamlayıcı kullanmaktır. Bir çok çalışma D vitamini eksikliği ve yağ hücrelerinin fonksiyonlarının obezitenin ilişkili bir durum olduğu görülmüş, ancak kilo kaybıyla ilişkisi tam olarak bir alakası yoktur. Vücut için yeterince D vitamini sağlamak gerekir ve bu çok önemlidir. D vitamini kas ve kemik metabolizması için gereklidir. Vücudumuzun dengesini sağlar, yeterli D vitaminine sahip olmayanların kasları gelişmez ve bazı sıkıntılara yol açabilir. Şimdi bunları sıralarsak,- Aç kalmamak ve dengeli beslenmek- Spor Yapmak- Uyku saatlerine önem vermek- Fazla protein tüketmek- D vitamini almak- Yeşil çay tüketimi-Hareketsizlikten uzak durmak- Probiyotik kullanmak bunlara dikkat edersek sağlık yaşam bizi bekliyoruz, hızlı zayıflamak ise sağlıklı beslenmekten geçer.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.