Ejder Meyvesi Faydaları ?

Ejder Meyvesi Faydaları ?

Ejder meyvesi faydaları ; vücuda çok faydalı bir meyvedir, daha çok tropikal bir meyve olan ejder meyvesinin diğer bilimsel adı ise Hylocereus adıyla bilinir, halk arasındaki adıyla pita olarak da bilinmektedir. Ejder meyvesi kaktüsgiller ailesine ait bir meyve türüdür, daha çok Meksika ve Amerika tropikal iklimlerde yetişen bir meyvedir, çok faydalı olan bu meyve artık günümüzde; pazarlara, marketlere kadar ulaşmıştır. İçinde bulundurduğu C vitamini sayesinde bağışıklığı güçlendirir, insülin direncini artırır, kalp ve damar hastalıklarına iyi gelir. Diyet programlarında zayıflamaya birebir yardımcı olur. Ejder meyvesi yüksek tansiyon riskini düşürür, vücudu hastalıklardan korur . Kolon kanseri tedavisinde oldukça etkili antikanser özelliğine sahiptir, içinde afrodizyak etkisiyle, cinsel gücü artırır, lif bakımından oldukça yüksek , zengin bir meyvedir ,içinde bulundurduğu kalsiyum kemikleri güçlendirir. B vitamini ve C vitamini sayesinde vücudu hastalıklara karşı korur.

Ejder Meyvesi Nasıl Yenir?

Ejder meyvesini yemek için; ilk olarak ihtiyacınız bıçak olmasıdır. Ejder meyvesini ortadan ikiye kestikten sonra, etli kısmını yani yenilecek bölümü dışarı çıkartılır etli kısmını direkt olarak çiğ bir şekilde tüketebilirsiniz .

Ejder Meyvesi Ağacı Nerede Yetişir?

Genellikle ejder meyvesi ağacı, sıcaklık isteyen bir bölge olarak Akdeniz iklimine uygun koşullarda yetiştirilmesi daha iyi olur. Mersin, Antalya Alanya bu tarz iklimde yetişebilir. Ejder meyvesi ağacı daha çok geceleri çiçek açar o yüzden gecelerin kraliçesi olarak da bilinir.

Ejder Meyvesi Zararları?

Ejder meyvesi zararları; aşırı şekilde tüketildiği zaman vücuttaki sıvı oranı yükselterek kalbi tehlikeye atmış oluruz, vücutta sindirim sistemini fazla çalıştıracağı için ishal ve karın ağrısı şikayetleri görülebilir. Ejder meyvesini buzdolabın da on beş gün saklayabiliriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.