Bebekler Ne Zaman Emekler?

Bebekler Ne Zaman Emekler?

Bebekler ne zaman emekler, ebeveynlerin merak ettikleri konulardan birisi bebeğim ne zaman emekler yada ne zaman yürür ne zaman konuşur. Ay ay gelişimleri bizler için çok önemlidir. Özellikle ilk bebek ise, her yaptığı şey merak konusu olur. Her bebeğin gelişimi farklı şekilde seyir eder ve bazısı erken bazısı ise geç emekler. Bazıları ise emeklemeden yürür. Normal standartlara göre bebekler 8. ve 10. ayda emeklesi gerçekleşir.

Bebekler Emeklediğinde Hangi Fiziksel Beceriyi Kazanır?

Bebekler emeklediğinde hangi fiziksel beceriyi kazanır, bebeğiniz emeklediği vakit başını dik tutabiliyordur. Karın, sırt ve bacak kasları gelişmiş olur. Doğumdan itibaren bebeğinize yaptıracağınız egzersizler onun kaslarının güçlenmesine yardımcı olur. Tabiki aldığı gıdalar ve anne sütü öncelikle çok önemlidir. Bu vasıfların gelişmesi için beyin gelişimi çok önemlidir. İyi bir uygu ve beslenmesi çok önemlidir.

Bebekler Kaç Aylıkken Emekler ?

Bebekler kaç aylıkken emekler, sizin bebeğinizin fiziksel durumuna göre değişir. Her bebeğin gelişim sistemi farklıdır. Bu nedenle bebeğimizi diğer bebeklerle karşılaştırma yapmaktan çekinmeliyiz. Gelişimini takip ederek bir sorun var ise bunu doktorumuzla konuşmamız yeterli olur.

Bebeğim Ne Zaman Yürür?

Bebeğim ne zaman yürür? bebeğimiz emekledikten sonraki aşama yürümedir. Buda anne ve babaların en çok merak ettikleri konulardan biridir. Bebekler 12 ve 14 aya kadar yürümesi gerçekleşir. Ancak bebeğiniz bu zamana kadar sıralaması gerekir. Köşelere tutunarak gitmek gibi bunu dikkat etmenizde fayda vardır. Eğer adım atmıyor basmıyorsa bu konuda da doktorunuzla görüşmeniz gerekir. Diğer makalemde bebeğinizin yürümesi ile ilgili detayları paylaşacağım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.