Bebekler Ne Zaman Yürür?

Bebekler Ne Zaman Yürür?

Bebekler ne zaman yürür? genelde bebekler için yaşını karşılar derler yaşı yaklaştığı zaman yürümeye yavaş yavaş başlar. Tatlı tatlı küçük adımlar atar ve böylece yürümesi tamamlanır. Emekledikten sonra bebeğiniz yürümeye başlar. Ama bebeğinizin yürümesi için düzenli olarak yürütmeniz ve egzersiz yaptırmanız gerekir. 12 -18 ay arası yürümesi gerçekleştirir. Bu yüzden acele etmeye gerek yoktur. Zamanı geldiğinde bebeğiniz yürüme aşamasına gelir ve yürür.

Bebekler Neden Geç Yürür?

Bebekler neden geç yürür ? aslında neden geç yürür değilde bebeğimin yürümesini neler geciktirir. Bunları düşünmek gerekir. Bebeğiniz erken emeklediyse yürümesi gecikebilir, çünkü emeklemek kolayına gelir ve yürümeyi daha sonraya saklayabilir. Sürekli bebeği kucakta tutmak hiç kendi haline bırakmamak yürüme egzersizi yaptırmamak da yürümesine engel olur. Aşırı kiloda yürüme ve emeklemeye engel olmada payı var.

Bebeğin Sürekli Ayakta Durması

Bebeğin sürekli ayakta durması, yürüme belirtisi ve yavaş yavaş sıralamaya yani ilk adımlarını atmaya başlayacak demektir. Dengede durmaya başlar ve kendi dengesini sağlamaya alışır. Kendi dengesini sağladıktan iki adım atar düşer ve düşe düşe yürümeyi öğrenir. Kendi başına bişeyler yapmak çok hoşuna gider ve bu baya onu oyalar. Mutlu olur ve 1 yaşa yaklaşmış bebekler farklı hareketler yaparak sizi mutlu ederler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.