Kiraz Sirkesi Tarifi

Kiraz Sirkesi Tarifi

Kiraz sirkesi tarifi, kiraz sirkesi sıklıkla tercih edilen sirke türüdür ve zayıflatma, ağrı kesici ve detoks özelliği olan bir tariftir. Ayrıca tadıda mükemmel olduğundan tercih edilir. Eklem ağrılarına iyi gelir, tam bir şifa deposu olan kirazın sirkeside bir o kadar faydalıdır. Yüksek A vitamini ve C vitamini içerir. Hem sapı hem çekirdeği tam bir şifa kaynağıdır. Selülit problemlerine ve cilde faydası büyüktür. Fermante olması sirkeleşmesidir.

Kiraz Sirkesi Yapımı

Kiraz sirkesi yapımı, kirazın saplarının çekirdeğinin tamamen özünün çıkması ve fermantasyon haline gelmesidir. Evde kendi sirkesinizi hazırlamanız son derece kolaydır ve basittir. Bunun için uzun uğraşlara hiç gerek yok aşağıda videolu olarak da payalaşacağımız kiraz sirkesi yapımını tam anlamıyla çözümleyeceksiniz. Her derde deva olan kiraz sirkesini biz bayanların yapmasını tavsiye ederim.

Kiraz Sirkesi Nasıl Yapılır

Kiraz sirkesi nasıl yapılır, kiraz sirkesi tam tarifi için Zahide Yetiş programında Dr. Feridun Kunak’ın kiraz sirkesi tarifi için aşağıdaki videomuzu izlemenizi tavsiye ederiz.

Kiraz Sirkesi Faydaları

Kiraz sirkesi faydaları, sıralayacak olursak;

  • Doğal ağrı kesicidir,
  • En önemli özelliği A ve C vitamini içerir,
  • B1 vitamini içerir,
  • Saç ve gözler için oldukça faydalıdır,
  • Diş ve diş eti hastalıklarının çabuk geçmesini sağlar,
  • düzenli kullanıldığında vücuttaki toksinleri atar.

Kiraz sirkesinin daha saymakla bitmeyen fayları vardır ve daha fazlası için sitemizdeki diğer konuları okumanızı tavsiye ederiz. Şimdilik hoşçakalın ve sağlıkla kalın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.