Bebek Nasıl Tutulur ?

Bebek Nasıl Tutulur ?

Bebek nasıl tutulur ? aslında çok basit olan ama kafalarda soru işareti bırakan bir konudur. İç güdüsel olarak anne yenidoğan bebeğini nazikçe ve yavaş bir şekilde tutar. Zaten bebekler çok narin olduğundan çok dikkatlice tutmak gerekir. Kesinlikle yenidoğan bebeği oturur şekilde eğimli tutmamalıyız. Yatırarak tutulmalı bebeği tutmadan önce kendinizden emin ve sakin olmanız da fayda var. Aslında bu kadar anlatıldığı büyütecek bir şey yok nazikçe tutmamız ona zarar vermemizi sağlar.

Bebeği Sarılarak Tutmak

Bebeği sarılarak tutmak, bebeği tutmak genelde kolaydır ama ilk kez bebek tutan birisi için biraz endişeli olabilir. Ya da çok fazla panik yapan kişi bebeği tutarken canını acıtmaktan ya da bir yerine bir şey olmasından korkar. Bebeğinizi yattığı yerden iki elinizde koltuk altlarından kavrayarak sarılın ve kaldırın omzunu yatık bir şekilde tutmuş olacaksınız.

Bebeği Beşik Tutuşu Tutmak

Yüz üstü Yatarak Bebek Tutmak

Korkulacak bir durum yok rahat olun sadece bebeğinizi tutarken temkinli ve ona karşı nazik olmalısınız. Bu sadece tutarken değil üzerini değişirken bezini alırken çünkü yenidoğan bebekler o narinler ki kolayca canları acıyabilir, yada bir zarar gelebilir o yüzden büyüyene kadar çok nazik olmakta fayda var. Ayrıca yenidoğan bebeğinizle en kısa zamanda bir bütün haline geleceksiniz. Merak ettiğiniz her konuyu sitemizden takip edebilirsiniz. Ayrıca yorumlarınızı konu ile bekliyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.