Varis Tedavisi Nasıl Yapılır

Varis Tedavisi Nasıl Yapılır

Varis tedavisi nasıl yapılır, her hastalıkta olduğu gibi varis başlıca sebeplerinden biri de genetik olmasıdır. Bunun dışında aşırı kilo ve sürekli ayakta kalmaktan oluşur. Peki bu rahatsızlık için ne yapılması gerekir. Öncelikle hayatımızdan sporu çıkarmıyoruz. Hayatımıza spor en önemliside yürüyüşü ekliyoruz. Daha önce varisleri ameliyatla alıyordular artık farklı yöntemler ile çözüm bulunuyor.

Varis Tedavisi Yöntemleri

Varis tedavisi yöntemleri, buradaki amaç varisilerin yakılmasıdır bunun etkili yöntemi ise lazer kullanmaktır.

Lazer tedavisi

Lazer tedavisinde yapılan varis oluşumuna sebep veren damarlara işlem yapılır. Hastaya anestezi vererek bu işlem yapılır.

Buharla Tedavi

Buharlı tedavisi esnasında buhar sayesinde varisli damarların yakılması ve oluşumunu önlemek için tedavi uygulanır. Bu operasyonda lokal anestezi ile yapılmaktadır.

Köpükle Tedavi

Köpükle tedavi, bu işlem varis tedavisinde kılcal damarlara etki eder. Ultrasonla toplar damarlara işlem yapılır. Damarın iç yüzeyi kimyasal olarak yakılır ve kapanması tedavisi uygulanır.

Bu uygulanan tedaviler, hasta için 1- 2 saatlik dinlenme sonucunda normal hayatınıza dönebilirsiniz ve çok ağrısı olmaz. Bu işlemleri iyi bir yerde yaptırmanız gerekir. Sağlığınız için her zaman araştırmadan hiç bir işlem yaptırmamanızda fayda vardır. Sizler için araştırdık ve paylaştık.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.