En Etkili Zayıflama Çayı?

En Etkili Zayıflama Çayı?

En etkili zayıflama çayı; diyetisyenlerin diyet listelerinde başta olmak üzere yeşil çayı önerdikleri bilinir. Yeşil çayın yağ yakma özelliği olduğu gibi çok sağlıklı bir bitki çayıdır, kafein ve katesinler sayesinde kilo vermeyi kolaylaştırır, yeşil çay ödem attırır. Diyet yapan kişilerin bu süreçte yeşil çayın doğru bir şekilde tüketmesi gerekmektedir. Günde iki üç bardak tüketilebilir, sabah fazla erken olmayacak şekilde gün içerisinde iki üç bardak tüketilebilir, diyet programına bakarak ara öğünleri de ihmal etmeden daha hızlı bir şekilde zayıflamanıza yardımcı olur. Gün içinde bol bol sıvı da tüketmemiz gerekmektedir. Egzersiz ve spor yapmayı ihmal etmemeliyiz. Sağlık bir şekilde nasıl kilo verdiğimizin, gördüğümüzde formda oluşumuz bizi daha dinç ve mutlu edecektir.

Yeşil Çayın Faydaları?

Yeşil çayın faydaları; sağlığa yararlı biyoaktif bileşenler içerir bilişsel fonksiyonları geliştirir, yağ yakımını hızlandırır, formun korunmasına yardımcı olur, kronik hastalıklara karşı korur, kansere yakalanma riskini azaltır, boğaz enfeksiyonlarına iyi gelir, diş çürüğüne diş hastalıklarına neden olan virüsler ve bakteriler ile savaştığı gösterilmiştir. Yeşil çay düzenli olarak kullanıldığı zaman diyabet gibi hastalıklara yakalanılmadığı görülmüştür. Yeşil çay kan basıncının seviyesini iyileştirmektedir, düzenli kullanıldığında Yeşil çay; toksinleri attırır, sindirim dostudur, kırışıklardan cildimizi korur, karın bölgesinin yağlanmasını önler, hipertansiyon riskini azaltır, antioksidan yönünden çok zengindir.

Yeşil Çay Nasıl Yapılır?

Yeşil çay nasıl yapılır; 1 bardak kaynayan suyu ocaktan alalım, bir yemek kaşığı yeşil çayı ilave edelim , içerisine limon ve isteğe göre çubuk tarçın ekleyerek ilave edelim, sağlıklı güzel bir yeşil çay hazırlayalım günde 2-3 bardaktan fazla tüketmeyelim. Şifa olsun.

Yeşil Çayın Yan Etkileri?

Yeşil çayın yan etkileri; aşırı şekilde tüketildiğinde, uykusuzluk, sinir bozukluğu, kalp çarpıntısına sebep olabilmektedir. Kafein içeren yeşil çay, bazı kişilerde yan etki olarak mide bulantısı, kusma, baş dönmesi, baş ağrısı, iştah kaybı, ishal ve alerjik reaksiyonlar gösterebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.