Bebek Bezi Nasıl Olmalı

Bebek Bezi Nasıl Olmalı

Bebek bezi nasıl olmalı, hanımlar öncelikle kafamızdan pahalı olan en iyisidir yargısını çıkarıyoruz ve bezin nasıl olması gerektiği niteliklerine önem veriyoruz. O yüzden bir kaç bez denemeniz de fayda var. Hangi beze alışırsa onunla gidilmesi gerektiği söylenir. Ama bu doğru bilinen yanlıştır. Aslında değişik tarzda bez kullanarak poposunun alışması alternatif bir bez kullanmak istediğinizde pişik yapmaz. Böylece uygun fırsatlardan yararlanmanız daha kolay olur. Bir bezde takılı kalmazsınız.

Bebek Bezi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Bebek bezi alırken nelere dikkat edilmeli, anneler soruyor en iyi bebek bezi hangisi yada hangisi pişik yapmaz. Pişik çok ayrı bir konudur ve bebeğin teni ile alakalı olan bir durumdur. Bunuda diğer makalemde paylaşacağım. Bebek bezi alımında dikkat edilmesi gerekenleri sıralayacak olursak;

  • Bebeğiniz altını ıslattığında hemen sıvı hapseden bir bez olmalı, yani gece boyu kuruluk ve rahatlık sağlamalı,
  • Emici özelliği olmalı ve bebeğiniz altını ıslattığında emerek pişik oluşumunu önlemeli,
  • Pamuk dokusu olmalı cildi tahriş etmemeli ve yumuşaklığı ile rahat ettirmeli,
  • Hava alması bezin hava alması çok önemli böylelikle tahrişlerden cilt üzerinde oluşacak sorunlardan kurtulur,
  • Ergonomik yapıya sahip olmalı yani bebeğinizin boyuna kilosuna uyum sağlamalı,
  • Sızdırma yapmamalı,
  • Yan bantlar çok önemlidir, çok sıkı yada bol olması sızdırmaya yol açar. Ayrıca bantları sağlam olmayan bir iki cırttan sonra yapışmayan bezden de uzak durmalısınız.
  • Bezin ince olmasına önem verin bebeğinizin rahatlığı için kalın bezlerden uzak durun hem terletir hemde rahat ettirmez.
  • Bezin fiyatı önemli değildir, pahalı olan kalite asla değildir bu yüzden beğendiğiniz ve bu önerilere uyan bezlerden bir kaç tane deneyerek bebeğinize uygun bezi bulabilirsiniz.

Yeni anne olacak adaylar için en çok soru işareti oluşturan bez konusudur, çünkü en çok kullanacağı şey bezdir. Yukarıda verdiğimiz önerilerle umarım sizlere yardımcı olabilmişizdir. Anne adaylarına daha farklı öneriler başka makalelerimizde olacak, bizi takip etmeye devam edin.

Bebek Bezi Marka Değişimi

Bebek bezi marka değişimi, en çokta anne adaylarının yada yenidoğan bebeği olan annelerin merak ettiği soru bezi değişirsem pişik olur mu ? Yada tahriş eder mi ? gibi pişik oluşumu her bebekte farklıdır yukarıda belirttiğimiz özelliklerde bez kullanırsanız marka değişimlerinde de sıkıntı olmaz. Yukarı belirttiğimiz gibi bebeği farklı markalarda beze alıştırmak sürek değişim yapmak başka beze geçince bir sorunla karşılaşmanızı en aza indirir. Pişik oluşumu anne sütü alan bebekler için annenin yediği yada ek gıdaya geçen bebeklerin yediklerin veya tenin kuru olması bu konu ile ilgili diğer makalemizde hepsini paylaşacağız, sağlıkla kalın ve şimdilik hoşçakalın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.