Hacamat Nedir? Hacamatın Faydaları Nelerdir?

Hacamat Nedir? Hacamatın Faydaları Nelerdir?

Hacamat nedir, geçmiş zamanlardan günümüze gelen en eski tedavi yöntemlerinden biriside hacamattır. Hacamat tedavisi genel vücut ağrıları çeken kişilerin sıkça kullandığı tedavi yöntemlerinden birisidir. Hacamat nedir soruna gelecek olursak, vücutta biriken pis kanların belli bir noktaya toplanarak atılmasını sağlayan tedavi yöntemidir. Bu yöntem ile vücudumuzu belirli ağrılarından da kurtulmuş oluruz. Fakat hacamat tedavisi bu yöntemi bilen uzman kişiler tarafından yapılması önemle gerekmektedir. Hacamat nasıl yapılır ve hacamat tedavisinin faydalarını yazımızın devamında okuyacaksınız.

Hacamatın Faydaları Nelerdir? Hacamat Tedavisi Faydaları

Hacamat faydaları nelerdir, bu tedavi yönteminin insan vücudunda bir çok faydası olduğunu göreceksiniz. Özellikle, sindirim sistemleri üzerindeki etkileri ve vücutta bulunan ödemi atmamızda büyük bir faydası vardır. Hacamat tedavisi faydaları olarak, kan üretimi yapan organları besleyerek ve vücut direncini da artırdığını göreceksiniz. Hacamat tedavisinin bir çok hastalığı şifası vardır. Fakat uzman kişiler tarafından yapılması gerektiğini de unutmayınız. Hacamatın faydaları olarak genel bir yorum yapacak olursak, bel fıtığı, boyun fıtığı, ödem atımı, psikolojik rahatlama ve vücut direncinin artması gibi, kalp ve karaciğer hastalıklarına da faydası olduğu görülmüştür. Hacamatın etkileri burada belirttiğimiz gibi hastalıkların tedavisinde görülmüştür.

Hacamatın Zararları Nelerdir, Hacamat Tedavisi Zararları

Hacamatın zararları nelerdir, dikkatli ve steril ortamda yapılan hacamat tedavisinin zararı bulunmamaktadır. Hacamat tedavisinin yapıldığı ortam hijyen bakımından önemlidir. Hacamat esnasında açılan kesikler steril ortamda yapılmadığı durumlarda mikrop kapma riski büyük bir tedavi yöntemidir. Hacamat tedavisinin zararları, tedavi sonrası vücutta 2 yada 3 gün süren morarmalar da olabilir. Kesilen bölgelerin mikrop kapması dışında morarmalar geçici bir durum olup her hangi bir zarar vermemektedir.

Hacamat Nasıl Yapılır? Hacamat Tedavisi Nasıl Yapılır?

Hacamat nasıl yapılır, bu tedavi yöntemi 5000 yıl öncesine dayanan ödem attırıcı ve vücutta bulunan pis kanı yani pıhtılaşmış kanı atarak kan dolaşımını hızlandıran bir yöntemdir. Akupunktur yöntemi olarak da bilinen hacamatının bir çok hastalığa faydası olduğunu göreceksiniz. Hacamat tedavisi nasıl yapılır, vücutta belli noktaları neşter yardımı ile ufak kesikler atıp, geniş bir bardak ağzı ile vakumlama yaparak pis kanı dışarı atma yöntemi ile yapılır. Bu tedavi yöntemi genellikle ağrı ve sızı odaklı bölgelere uygulanmaktadır. Hacamat tedavisi hangi bölgelere yapılır ve faydaları nelerdir.

Hacamat Bölgeleri ve Faydaları Nelerdir?

Hacamat bölgeleri nerelerdir, genelde ağrı olan bölgelere yapılan tedavi yöntemlerinden birisidir. Hacamat tedavisi insan vücudunda 6 ayrı bölgede uygulanmaktadır.

1- Kürek kemiklerinin ortasına yapılan hacamat faydaları, pankreas, safra kesesi ve kan dolaşımını hızlandırır, vücut direnci gibi hastalıkların tedavisinde uygulanmaktadır.

2- Kuyruk sokumu bölgesine yapılan hacamatın faydaları, prostat ve adet düzenliklerinin tedavisinde ve bel, kalça ağrılarında etkilidir.

3- Baldırlara yapılan hacamatın faydaları, Varislerin önlenmesi ve ayak ağrılarında kullanılır, sedef ve böbrek hastalıklarının tedavisinde de uygulanmaktadır.

4- Bele yapılan hacamatın faydaları, kireçlenme, bel ağrısı ve bel tutulması gibi ürolojik problemlerin tedavisinde uygulanır.

5- Boyuna yapılan hacamatın faydaları, beyin, saç dökülmesi, göz ve diş hastalıklarının tedavisinde uygulanmaktadır.

6- Kafa arkasına yapılan hacamatın faydaları, migren, baş ağrısı ve psikolojik problemlerin tedavisinde uygulanır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.