Cilt Bakımında Kullanılan Doğal Malzemeler

Cilt Bakımında Kullanılan Doğal Malzemeler

Cilt bakımında kullanılan doğal malzemeler, hepimizin evinde bulunan malzemeler ile cilt bakımı yapması çok kolay. Evde çıkmadan çok paralar harcamadan cilt bakımı yapabiliriz. En kolayı da evde bulunan basit malzemeler. Örnek herkesin evinde yoğurt bulunur, yoğurt ve bal maskesi uygulayabiliriz. Daha önce makalemizde yoğurt ve bal maskesini paylaştık. Sitemizden kolayca bulabilirsiniz. Evde kullanabileceğiniz bazı doğal maskelerden bahsedeceğim.

Muz Maskesi

Muz maskesi, eğer kuru bir cilde sahip iseniz, sizin için tam biçilmiş kaftan muzu rendeleyin püre haline getirin ve yüzünüze sürün. 5-10 dakika tutun ve yıkayın. Yada blenderden çekebilirsiniz.

Cilt İçin Sirke Toniği

Cilt için sirke toniği, ferah ve sivilcesiz bir cilt istiyorsanız, sirke toniği uygulayabilirsiniz. İki su bardağı suya 1 yemek kaşığı sirke ile yüzünü yıkayın. Eğer yüzünüzde yanma olursa soğuk su ile yıkayın.

Salatalık Maskesi

Salatalık maskesi, en pratik ve en basit maske türü. Salatalığı blenderden geçirin ve yüzünüze sürün. 5- 10 dakika bekletin, yıkayın. Yüzünüzü dinlendirmeye rahatlatmaya fayda sağlayacaktır.

Evet arkadaşlar, sevgili okurlarım daha fazla maske tarifi ve cilt bakımı ile merak ettiğiniz sorunlar için daha farklı makalelerde yazacağım. Farklı cilt sorunları olan önce bir hekime danışmalıdır. Cilt tipinize göre maskeler için sitemizde bulunan maskelerden yararlanabilirsiniz. Bir sonraki makalede cilt tipleri ve sorunları ile ilgili durumları paylaşacağım. Bizi takip etmeye devam edin, şimdilik hoşçakalın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.