Ağlatmadan Bebek Uyutmak

Ağlatmadan Bebek Uyutmak

Ağlatmadan bebek uyutmak, annelerimizin en çok merak ettiği konulardan birisi bebeğime nasıl ağlatmadan uyku eğitimi verebilirim. Bunun için size bazı basit yöntemler kuracağım. Öncelikle bebeğinizi tanımanız çok önemli sakin bir bebek ise işiniz çok kolay olacaktır. Eğer sakin değilse bu sizi biraz zorlayacaktır. Önemli olan tatlı miniklerimizi üzmeden bu yolu bulmak. Olmuyorsa zamanını beklemek gerekir.

Ağlatmadan Bebek Uyku Eğitimi

Ağlatmadan bebek uyku eğitimi, nasıl verilir tamamen ağlamadan olmaz çünkü bebeğiniz aylarca sallamaya alışmıştır ve bundan dolayı rutinini bırakmaz istemez. Bunu en aza düşürmek gerekir. Doğduğundan beri sallanan bir bebek için biraz konuşmaya başlaması ve söylediğinizi anlamaya başladığı zaman bu eğitime başlamalısınız. Bebeğinizin yanına yatın kendini güvende hissetmesini sağlayın ve ufak bir ninni de onu rahatlatır. Bir kaç gün böyle deneyin ve daha sonra beşiğine alarak yine bir ninni açın. Bebeğiniz biraz ağlayabilir, içeri girin ve göz teması oluşturarak sakinleşmesini sağlayın. Eğer sakinleşmiyorsa bir daha ki uyku rutininde tekrar deneyin. Ama sallamayın yanında bekleyin eğer 1 yaşında ise uyku yapalım eee gibi onu rahatlacak konuşmalar yapın. çalışın. Herşey beklediğiniz gibi gelişmeyebilir, denemekten vazgeçmeyin. Bebeğinizin diş çıkarma dönemi olabilir eğer çok ağlıyorsa alışmıyorsa uyku eğitimini biraz daha erteleyin. Hiç bir sorun yok ise 2-3 gün aynı uyku rutinini yapın. Yavaş yavaş alışacaktır.

Şunlara öncelikle karar verelim;

  • Sallamayalım,
  • Doğru uyku rutini olşuturalım,
  • İyice uykusunun geldiğinden emin olalım,
  • Altı kuru ve karnı tok olsun

Bu önerilerimizi dikkate alırsanız, işiniz daha kolay olacaktır.

Ağlatmadan Uyku Eğitimi Neden Önemlidir ?

Ağlatmadan uyku eğitimi neden önemlidir ? bebeğin kendi becerisinin gelişmesi hem fiziki hemde zeka gelişimi yönünden önemlidir. Kendi kendine bir şeyler başardığını gösterir. Uyku eğitimi vermek için öncelikle en doğru zamanı seçmeniz gerekir. 04-06 ay arası olduğu söylenir ama bebeğiniz çok ağlıyor çok huysuz sancısı var ise bu iş biraz zor ve biraz daha sabredip yaşını bekleyerek konuşarak ona uyku eğitim verebilirsiniz.

Ağlatmadan Bebek Uyku Eğitimi Ne Zaman Başlamalı?

Ağlatmadan bebek uyku eğitimi ne zaman başlar, yukarında bahsettiğimiz gibi 0-6 arasıdır. Bebeğinizi doğduğu andan itibaren emzirip yatırmaya alıştırdığınız zaman hiç sallamadan uyuyacaktır. Fakat hasta olduğundan diş çıkarma döneminde bu düzen değişir. Ne zaman başlamalıyım geç mi kaldım erken mi başladım diye düşünüyorsanız iki yaşına kadar istediğiniz zaman başlayıp kendi rutinizi oluşturabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.