Zeytinyağı Saçta Bit Yapar mı ?

Zeytinyağı Saçta Bit Yapar mı ?

Zeytinyağı saçta bit yapar mı ? zeytinyağı azar azar kullanıldığında ve güzel bir şekilde temizlendiğinde saç bit yapmaz. Halka arasında bit yapar gibi yaygın bir değiş var. Zeytinyağı makul ölçülerde kullanılması gereklidir. Yıkarken sabun kullanmayın, şampuan kullanın ve ardından saç maskesi kullanın çünkü sabun kurutur ve saçın nemini kaybettirir. Bu sefer saçlarım dökülmesin derken daha çok dökülmeye sebebiyet verebilirsiniz.

Zeytinyağı Saçta Ne Kadar Bekletilmeli

Zeytinyağı saçta ne kadar bekletilmeli, saçlarınızı uygulayıp saç derisine masaj yaptıktan sonra 1 saat yada 45 dakika bekletebilirsiniz. Eğer zeytinyağın içine farklı malzemeler ekliyorsanız, bekleme süreniz uzayabilir yada kısalabilir. Yaptığınız saç bakım kürü ile alakalıdır ama zeytinyağı kendi başına saçın nem dengesini korur ve saç derisindeki kuruluğu 20 günde bir uyguladığında saç derinizde bir sorun yok ise dökülmeyi azaltır ve önler.

Zeytinyağı Saça Nasıl Uygulanır ?

Zeytinyağı saça nasıl uygulanır, direk olarak uygulayabilirsiniz. Ama size basit bir ipucu vereyim. Zeytinyağı, yumurta sarısı karıştırın. Saçlarınızın özellikle uçlarına yedirin, diplerede sürebilirsiniz. 40 dk bekletin ve güzelce yıkayın. Bir iki gün yumurta kokusu duyabilirsiniz. Ama saçlarınızın inanılmaz derece de canlandığını göreceksiniz ve saç kırıklarınıda aynı şekilde etkilediğini göreceksiniz. Çok yıpranmış bir saç için bir kaç denemede sonuç alırsınız. 2 hafta bir uygulayabilirsiniz, yada ayda 1de uygulanması uygun olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.