Brezilya Fönü Saça Zararlımıdır ?

Brezilya Fönü Saça Zararlımıdır ?

Brezilya fönü saça zararlamıdır ? genelde saç düzleştiği için zararlı olarak düşünülür aslında zararlı değildir ve keratin saçın doğla yapısında bulunur. Bundan dolayı da saçı besler, güçlendirir ve parlak olmasını sağlar. Brezilya fönü sayesinde saçlar kaybettiği nemi geri kazanır ve böylelikle saçlar güçlenir ve tekrardan canlanır. Hemde saçlaranız güzel bir görüntüye sahip olur, her gün bakımlı ve fönlü saçlar.

Brezilya Fönü Nedir?

Brezilya fönü nedir ? yaklaşık 10 yıldan beri Türkiye de yaygındır ve popülerliği artmıştır. Kadınların sevdiği saç düzleştirme yöntemidir. Tüm dünya’ya yayılmış olan ve en çok kullanılan saç bakım yöntemlerinden biridir. 2 yada 4 saat arası süren bir işlemdir. Bu işlemin ardından saçlar uzun süre bir kalıcılığa sahip olur. Yaklaşık 6 ay sürer. Yıkandığından bile özelliğini kaybetmez bundan dolayı çok tercih edilir. Profesyonel kuaförlerde yaptırmanızı öneririm, eğer işini bilmeyen biri bunu yapıyorsa saç sağlığınızı olumsuz yönde etkiler. Bu dikkate almakta fayda var.

Brezilya Fönünün Sağlığa Zararları

Brezilya fönünün sağlığa zararları, ne kadar saçlara zarar verse de bazı kimyasallardan oluşmuştur buda sağlığa zararlı olduğunu gösterir. Yapılan yerde gerekli havalandırma yok ise, uzun süre beklemek solunum yolu rahatsızlığına yol açar buda kansorejendir. Bazı eyaletlerde bunun araştırması yapılmıştır ve kanser riskini arttırdığı ortaya çıkmıştır. ABD’li uzmanlara göre ise formaldehit olduğunu belirtilmiştir buda kanserojen maddedir. Brezilya fönü çeşitli kimyasallardan yapılır, yani saç boyası gibi nasıl her saç boyası kullanılmaz ise brezilya fönündeki kimyasallarda sağlığımıza zarar verebilir.

Brezilya fönü saçtaki kırıkları tamir eder, fakat çok fazla ısı uygulandığından dolayı bunun çok iyi bir yerde yapılması gerekir. Bazı kişilerde yan etkisi saç dökülmesidir. Gebelik, astım ve solunum yolu rahatsızlıkları olan allerjik yapıya sahip olanlar brezilya fönünden uzak durmalıdır. Hatta yaptırması çok sakıncaladır, yaptıranların da dediğimiz gibi çok iyi bir yerde yaptırması gerekir. Şimdilik hoşçakalın ve bizi takip etmeye devam edin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.