Sallamadan Bebek Uyutmak

Sallamadan Bebek Uyutmak

Sallamadan bebek uyutmak, bir önceki makalemde ağlatmadan bebek uyutmak konusunu paylaştım. Eğer bir bebeğini sallama rutinine alıştırdıysanız sallamadan uyuması o kadar da kolay olmayacak. Çünkü sallamaya alışan bebekler bunu keyif haline getirir ve sallandıkça sallanmak ister bundan dolayı bebeğinizi çok ağlatıp üzmek yerine biraz büyümesini beklemeniz gerekebilir.

Sallamadan Uyku Eğitimi Vermek

Sallamadan uyku eğitimi vermek için, öncelikle kararlı olmak gerekir. Bu eğitime başladığınız zaman sabrederek hiç sallamadan uyutmanız gerekir. Öncelikle uyku eğitimine başlamak için çocuğunuzun uykusu geldiğinden emin olmalısınız ve bir sıkıntısı olup olmadığını eğer bir sorun yaşıyorsa öncelikle onu çözmeniz gerekir. Sorununuzu hallettiğiniz dakka uyutmaya başlayabilirsiniz. Bebişlerimizin güzel uykusu için rahat olmaları çok önemlidir, rahat ve uzun bir uyku için gerekli olan budur.

Sallamadan Nasıl Uyuturum ?

Sallamadan nasıl uyuturum ? öncelikle gereken bu konuda kararlı olmak bebeğinizin en hazır olduğu hali zamanı beklemek ve yine yukarıda bahsedildiği gibi uykusu geldiğinden emin olmak. Bebeğinizin yanına yatın ve rahatlatıcı bir ninni açın, saçlarını okşayın. Karnını okşayın kolay uykuya dalmasını sağlacaktır. Yada yanına bir uyku ardaşı koyun. 2-3 bu şekilde devam edin. Daha sonra beşiğe alın ve ninni açın ağlayabilir, onu göz teması kurarak sakinleştirmeye çalışın. Uykuya dalana kadar yanında bekleyin. 1 hafta sabrınız sonunda uykuya alışmış olacaktır. Şimdilik hoşçakalın. Sağlıklı günler dilerim, bizi takip etmeye devam edin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.