Bebekler Neden Ağlar ?

Bebekler Neden Ağlar ?

Bebekler neden ağlar, sorusuna aslında cevabımız çok basit kendini başka şekilde ifade edemeyen minik yavrumuzun verdiği tepkidir, ağlamak. Altı ıslandığında özellikle yenidoğan bebeklerin karnı acıktığında çok sabırsız olur ve ağlar. Acıktığında ağlaması 0-2 aylıkken daha çok gelişir ve acıkma ağlaması olduğunu bu aylarda anlarsınız. Büyük tuvaleti yaptığında yakar ve ağlaması şiddetli olabilir yada gaz sorunu yaşıyor ise çok ağlar.

Bebekler Neden Sebepsiz Yere Ağlar ?

Bebekler neden sebepsiz yere ağlar, aslında bebeklerin çocukların hiç biri sebepsiz yere ağlamaz. İlla ki bir sorunu ağlatamadığı bir şey vardır. Bunu ağlamakla ifade eder. Çok gaz sancısı olan bir bebek uyumaz. Sürekli ağlar ve canı yandığı için uyumaz bazı bebekler gaz sancısı çok ağır şekilde yaşar. Uyumak ister ama büyü tuvaletini yapamamıştır bu da ağlamasına sebep verir. En önemlisi diş kaşınmaları başladığında ağrısı çok olduğundan ağlar. Bazı bebekler erken diş patlatır. Uyumak ister ama karnı tam doymamış olabilir, uyku halinde olduğu için ağlar ve beslenmek istemez. Bebeğinizi güzel bir şekilde takip edin ve sizce bir sorun var ise mutlaka doktorunuza danışın. Ama bu dediğim durumlara dikkat ederseniz, bebeğinizi daha çok anlamanıza yardımcı olur.

Bebeğin Ağlaması Nasıl Durdurulur ?

Bebeğin ağlaması nasıl durdurulur, bebeğinizin yukarıda yazdığım durumlarını takip ettiniz mi, gazı var mı, karnı aç mı, uykusu var mı, büyük tuvaletini yaptı mı, ateşi var mı bu durumları gözden geçirdiğinizde sorununuz çözülecektir. Bunun sonunda piş piş , ninni, kundağa sarılmak, kucağa alınıp göğsünüze yatırılması bebeğinizi rahatlatabilir. Ilık bir duşta rahatlamasına yardımcı olur. Bazı bebeklerin cildi çok kuru olur ve kızarıklar meydana gelir, bu da bebeğinizi rahatsız eder. Ağlamasına sebep olur bundan dolayı nemlendirmek gerekir. Nemlendirici krem almadan önce hekiminize yada eczaneye danışın. En iyi nemlendirici saf zeytinyağıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.