Saç bakımında Yapılan Hatalar Neler

Saç bakımında Yapılan Hatalar Neler

Saç bakımında yapılan hatalar neler, sorusuna gelecek olursak önce yapılacak olan ilk iş saçımızı tanımak olmalı. Saçlar kurumu, yağlı mi yoksa karma bir saç derisine mi sahibim. Bakım öncelikle nemlendirmekten geçer. Yani yağ dengesi ve nem dengesini korumamız çok önemli. Yağlı saçta kepek oluşumu fazladır bu yanlış bir bilgidir. Aslı daha kuru saçlar kepek oranı fazladır ve yada saç derinizde sıkıntı varsa her saç tipinde kepek oluşumu kaçınılmaz bir son olabilir.

Saç Bakımın Yaptığımız Yanlışlar

Saç bakımında yapınlan en önemli yanlışlardan biride, saçı sıcak su ile yıkamaktır. Daha çok dökülmesine sağlar ve nem dengesini azaltır. Her zaman ılık su ile saçımızı yıkamalıyız. Hafta bir saç maskeleri kullanılmalı, yada saç tipine evde bitkisel yağlardan maske yapabilir bunları uygulayabiliriz. Saçımızın bu sayede dökülmesini önler ve nem dengesi sağlandığında kepek oluşumu da aza iner. Saç derisindeki sorunları çevresel faktörlerde değiştirir. Saç şekillendirici cihazlar saça ciddi şekilde yıpratır kırılmasını hatta dökülmesini sağlar.

Saç Bakımında Evde Oluşan Hatalar

Öncelikle saçımızı tanımamak oldukça zarar verir ve kozmetik ürünlerden uzak durmalıyız. Saç tipinize uygun olan bitkisel kürlerden faydalanmalısınız. Saç tiplerine bitkisel kürlerden sitemizde kadınca sayfasında paylaşacağım. Takipte kalmayı unutmayın.

Saç Bakımı Hangi Aralıklarla Yapılmalı

Saç bakımı hangi aralıklarla yapılmalı, saçın uygun olan zamanına göre ayarlanır. Örneğin kuru saç tipi 15 günde bakım ister, çok kuru saç tipi her hafta nem dengesi sağlanana kadar. Yağlı saç tipleri 20 günde yada ayda bir bakım yapılmalı. Dökülme sorunu ise diğer makalemde paylaşacağım farklı kürlere göre belirli periyotlarda yapılır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.