Kolay Hamile Kalmanın Yolları

Kolay Hamile Kalmanın Yolları

Kolay hamile kalmanın yolları, dünyanın en tatlı velinemimeti olan bebekleri hepimiz çok severiz, kimimiz hemen bebek sahibi olur kimimiz ise biraz engelli yollardan geçer. Aslında bu tarz şeylerde acele etmeden zamana bırakmak gerekir. Hem psikolojimiz için hemde vücudumuzun dengesi için üstelememek en iyisidir. Kolay hamile kalmak için kür diğer makalemizde paylaşmıştık. Şimdi yapılabilecek püf noktalardan bahsedeceğiz.

Adet Döneminden Sonra Ne Zaman Hamile Kalınır ?

Adet döneminden sonra ne zaman hamile kalınır, bu süreçten sonra yumurtlama dönemi başlar ve döngünüz bittikten 3 gün sonra temas halinde bulunduğunuzda şansınız oldukça fazladır. Ya da adetiniz bittikten sonra hekiminize giderek yumurta çatlama gününü öğrenebilirsiniz. Çatlama günü tam 12 den vurma günüdür. Yumurtanın çatlama gününde şansınız çok çok yüksek olur. Düzenli olarak adet giren birisi için adetten 13-14 gün sonra yumurtalar da çatlama başlar. Bu dönemler de sık olarak cinsel temasta bulunmanız şansınızı artırır.

Yumurtlama Zamanı Hamile Kalma Şansını Artırır Mı?

Yumurtlama zamanı hamile kalma şansını artırır mı ? tabiki yumurtlama zamanı hamile kalma oranını yüzde doksan etkiler. Ama farklı bir sağlık sorununuz var ise önce onu çözmeniz gerekir. Normal şartlarda erkekte de kadında bir sorun yok ise yumurtlama dönemi hamile kalmak için en iyi günlerden birisidir. Yumurtlama bebek oluşumunun olmazsa olmazı olarak anılır. Yani yumurtlama ve çatlama günlerimizi tam olarak bilmemiz ve hesaplamamız gerekir. Rahimde 72 saat boyunca spermler canlı kalır. Hamilelik bundan dolayı ilişkiye girildiğinden 3 gün içerisinde gerçekleşir.

Düzenli İlişiye Girmek Hamilelik Şansını Artırır Mı ?

Düzenli ilişkiye girmek hamilelik şansını artırır mı, yani her gün ilişkiye girmek hamile kalmayı kolaylaştırır. Bu doğru bilenen bir yanlışlardan biridir. Bedensel olarak yorgunluk olacağından dolayı sperm kalitesi düşecektir. Hamile kalma şansı azalacaktır. 2 yada 3 günde bir ilişkiye girmek hamile kalmayı kolaylaştıracaktır. Yine yumurtlama zamanını bilmek bu yönde işimizi daha çabuk bir hale getirecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.