Pepino Meyvesi Faydaları? Zararları?

Pepino Meyvesi Faydaları? Zararları?

Pepino meyvesinin faydaları nelerdir; pepino meyvesi birçok hastalıklara şifa kaynağı olan Güney Amerika ya ait bir meyve türüdür. Faydaları insan sağlığı için bol C vitamini A B vitaminleri barındıran doğal tropikal bir meyve türüdür, kan damarlarının kuvvetlendirmesi, kalp krizine karşı koruyucu etkisi vardır, vücutta bulunan iltihaplara oldukça etkilidir. Böbrekteki kumları dökmeye yardımcı olur, doğal bir afrodizyaktır, cinsel aktivitelere faydası vardır. Dalak yetmezliğine birebir iyi gelir, uyku problemlerini ve uyku düzenini düzenler ve zinde uyanmaya yardımcı olur, diyabet hastalarının meyveyi kullanmasının hiçbir sakıncası yoktur. Anemi , ( kansızlık ) hastalığın tedavisinde oldukça etkili olur, kilo sorunlarını çözer zayıflamaya yardımcı olur. Pepino meyvesi sindirim sistemini düzenler antioksidan özelliği sayesinde bağışıklığı güçlendirir. Hücreleri yeniler, kemik gelişimine birçok fayda sağlayan özelliği sayesinde çocuk gelişiminde büyük etkisi vardır. İdrar yolları, solunum yolları enfeksiyonlarında vücut direncini arttırır .İçinde zengin bir kalsiyum barındıran pepino meyvesi ağrıların giderilmesinde de önemli bir rol oynar.

Pepino Meyvesi Nedir?

Pepino meyvesi, patlıcangiller familyasından kültürü yapılan bir meyve türüdür ,pepino meyvesi, Güney Amerika ülkelerinden Peru olduğu bilinen ve Kolombiya ,Yeni Zelanda, Şili ülkelerinde de yetişmektedir. Daha çok kavun tadını andıran etli sulu ince kabuklu olan bir meyvedir. Partenokarpik olduğundan tohum bulunmamakta ve meyvesi bütün bir şekilde yenilebilmektedir. Bilimsel adı solanum muricatum diye geçer, pepino meyvesi ,Türkiye Cumhuriyeti’n de yetişmektedir. Pepino tropikal bir meyve türüdür meyve yetiştiriciliği yapan kişiler, tarafından sera üretimi sayesinde her mevsim bakkallarda, pazarlarda ,manavlarda bulmak mümkündür ve her an tüketilebilir . Gerçek hasat zamanı Ağustos ayında başlar ve Kasım ayı boyunca sürer .

Pepino Nasıl Olmalı?

Pepino meyvesi, rengi sarı olmalı üzerinde mor çizgiler olmalıdır, pepino meyvesinin şekli düzgün olmalıdır, meyvenin etli kısmı parlak sarı olmalıdır, pepino meyvesinde güneş yanığı kahverengi ve başka renkte benekler olmamalıdır.

Pepino Meyvesi Nasıl Yenir?

Pepino meyvesi nasıl yenir, pepino meyvesini salatalık soyar gibi soyup daha sonra dilimleyerek istediğimiz gibi tüketebiliriz, pepino meyvesini evde dondurma yaparak aroma olarak da kullanabilirsiniz, harika bir dondurma hazırlayabilirsiniz, meyve salataları yapabilirsiniz garnitürleri ekleyebilirsiniz .

Pepino Meyvesi Zararları?

Pepino meyvesinin hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Sağlıklı bir meyve olduğundan bol miktarda tüketilebilir, insan sağlığına hiçbir zararı bulunmamaktadır .

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.