Sülük Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

Sülük Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

Sülük tedavisinin faydaları nelerdir, yüzyıllardan önce ve günümüzde günümüzde olan bu mucizevi tedavi yöntemi olan bu hayvan, bir çok hastalığa şifa olmuştur. Günümüzde daha çok uzman kişiler tarafından yapılmaktadır. Sülük tedavisinin faydaları , kan dolaşımını kalp ve damar hastalıklarında, varis, varikosel , hemoroid , kadınsal hastalıklar, yumurtalıklarda çikolata kisti, baş dönmesi , baş ağrısı .kulak çınlaması , migren, ,kas ağrılarına , diz ağrılarına ve kireçlenmeye, burkulma sonrası oluşan şişlikler , iltihaplı veya iltihapsız, romatiz masal hastalıklar, sinir sistemi . bel boyun , sindirim sistemini güçlendirir, cilt hastalıklarına, göz , behçet hastalığına. kronik cilt bozukluğuna, kronik ülser, karaciğer ve olası kronik yorgunluklara, afrodizyak etkilidir, kısırlığa .iktidarsızlığa, kadının ve erkeğe cinsel olarak güç katmaktadır. Felç ve kısmı felçlerde, astım, bronşit , alopesi ve kellik tedavisinde uzman kişiler tarafından gerekli muayene olunduktan sonra gereken sülük tedavisi uygulanır.

Sülük Tedavisinin Faydaları?

Sülük tedavisinin faydaları, kan dolaşımını hızlandırır ve kan akışını rahatlatır. ağrılıları dindir fiziksel rahatlık verir. Sülük tedavisinde ,sülüğün tedavi edeceği özellik kanı emmesi değil, ısırmasıyla yüzün üstünde enzim sağlamasıyla, anksiyolitik maddeler  ve ağrı kesici özelliğe sahiptir,
(analjezik ) sülük tedavisinde, sülükler on veya yirmi dakika içinde otuz veya altmış cc kan emerler ve bununla kendi ağırlıklarını iki katına çıkarlar. Sülük tedavisinde kanın içinde nacl ü ve su atarlar konsantre edip kanla dolan sülüklerin ağırlarını iki katına çıkmasına neden olur . Sülüklerin otuz farklı cinsleri bulunmaktadır , en çok kullanılan sülük ,sülük tedavisinde , Hirudo Verbana cinsidir, ülkemizde bu cins sülük kullanılmaKtadır. Sülük tedavisini faydasını sekiz ayda etkisini göstermektedir, sülük tedavisinde bir seansta on veya onbeş sülük kullanılır. Sülük tedavisinde ısırması ,vücudumuza iğne batması gibi bir acı hissi verir,bir kaç saniye sonra rahatlamayı hissedersiniz. Sülükler sterildir ve işlem bittikten sonra imha edilir tek kullanımlıktır.

Sülük Tedavisinin Zararları?

Sülük tedavisinin zararları, alerjik reaksiyon gösterebilir, ciltte kızarmalar olabilir, ateş ,terleme, sülük tedavisinden, sonra pansuman yapılan, bölgelerde kanama olabilir, beş veya on saat sızıntı şeklinde kanamalar olabilir , deri enfeksiyonu olabilir. ısırılan bölgede kabuklanmalar olabilir. Hamile ve emziren kadınların sülük tedavisi yapması uygun değildir, diyabet hastalarında doktora danışmadan gerekli muayene olmadan sülük tedavisi olması uygun olmayabilir. Kan sulandırıcı ilaç kullanan kişilerin sülük tedavisi olması uygun değildir .

Sülük tedavisinin uygulanmadığı bölgeler?

Sülük tedavisinde uygulanmadığı bölgeler, boyun ,koltukaltı, ayak tabanı avuç içleri, göz kapağı ,kasık ve açık yara olan bölgelerimiz. geri kalan bölgelere uygulanabilir . Sülük tedavisi uzman kişiler tarafından yapılmalıdır .

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.