Yoğurt Diyeti Nasıl Yapılır, Listesi Nedir?

Yoğurt Diyeti Nasıl Yapılır, Listesi Nedir?

Yoğurt diyeti uygulaması, bağırsakların merkeze alınarak bir beslenme programı hazırlanması sonucu ortaya çıkmıştır. Bağırsakların çalışmasındaki düzeni sağlayan yoğurt, bu diyet programının en önemli besinidir.

Yoğurt diyeti, kısa sürede hızlı kilo vermek isteyenlerin başvurduğu bir diyettir. Şok diyet listeleri arasında yer almakta ve 3 günde ortalama 5 kilonun verilmesini sağlamaktadır. Fakat bu kilo verme hızı için programın düzenli ve dikkatli takip edilmesi gerekmektedir.

Bu diyet uygulanırken öğünlerde tüketilecek yoğurdun az yağlı ve doğal olmasına özen gösterilmelidir. Doğal olmayan yoğurtların bağırsak düzenleyici etkileri görülmemekte ve diyet programı sonuç vermemektedir.

Yoğurt Diyeti Programı Nedir?

Yoğurt diyetinin uygulanışı, bilinen 3 günlük, 5 günlük ve 7 günlük program içerikleriyle yapılmaktadır. Her menüde yoğurt tüketimi zorunlu tutulmakla birlikte ara öğünlerde enerji verici, takviye edici gıdalara da yer verilmektedir.

Diyet uygulanması esnasında su tüketimi oldukça önemlidir. Yeterli su tüketiminin olmaması diyet içerisinde metabolizmanın yavaşlamasına neden olabilmektedir. Bu sebeple günde en az iki litre olacak şekilde su tüketilmesi önerilmektedir.

Yoğurt Diyeti Listesi

Yoğurt diyetinin içeriği, düzenli uygulanması adına bir liste sunmaktadır. 5 günlük uygulanacak bu liste şöyle sıralanabilmektedir.

 • 1. Gün: Kahvaltı için 1 kase yoğurt ve 1 bardak şekersiz çay; öğle yemeği için 1 porsiyon çorba ve 1 kase yoğurt; akşam yemeği için 1 kase çorba ve 1 kase yoğurt
 • 2. Gün: Kahvaltı için 1 kase yoğurt, 1 kaşık yulaf ve 1 bardak şekersiz çay; öğle yemeği için 1 porsiyon çorba ve 1 kase yoğurt; akşam yemeği için 1 kase çorba ve 1 kase yoğurt
 • 3. Gün: Kahvaltı için 1 kase yoğurt, 1 kaşık yulaf ve 1 bardak şekersiz çay; öğle yemeği için 1 porsiyon çorba ve 1 kase yoğurt; akşam yemeği için 1 kase çorba ve 1 kase yoğurt
 • 4. Gün: Kahvaltı için 1 kase yoğurt, 1 kaşık yulaf ve 1 bardak şekersiz çay; öğle yemeği için 1 porsiyon çorba ve 1 kase yoğurt; akşam yemeği için 1 kase çorba ve 1 kase yoğurt
 • 5. Gün: Kahvaltı için 1 kase yoğurt, 1 kaşık yulaf  ve 1 bardak şekersiz çay; öğle yemeği için 1 porsiyon çorba ve 1 kase yoğurt; akşam yemeği için 1 kase çorba ve 1 kase yoğurt
 •  

Bu diyet listesi uygulanırken her sabah kahvaltı öncesinde limonlu ılık su tüketilmelidir. Diyet listesindeki çorbalar, sebze çorbası ve mercimek çorbası gibi gün aşırı değişkenlik göstermelidir. İlk günün ardından öğle yemeklerinden önce ve akşam yemeklerinden önce ara öğün belirleyerek, ara öğünlerde de kuruyemiş veya meyve ile yoğurt tüketilmelidir.

Yoğurt diyeti listesi içerisinde ikinci günden itibaren gece uyumadan önce 3 tane kuru incir ve bir bardak tatlandırıcı olmadan hazırlanan bitki çayı tüketilmesi de tavsiye edilmektedir. Kan şekerini dengeleme ve dinç kalma için önerilmektedir.

Yoğurdun Vücuda Yararları Nelerdir?

Yoğurdun faydaları, özellikle bağırsaklar üzerinden ifade edilse de vücut için pek çok farklı faydası bulunmaktadır. Şu şekilde sıralanabilir:

 • Yağ yakımını sağlarken kas oluşumunu da desteklemektedir.
 • Bağırsaklarda bulunan zararlı bakterilerin dışarı atılmasını destekler.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Ağız ve diş sağlığı üzerinde koruyucu etkisi vardır.

Zayıflatan Yoğurt Kürü

Yoğurt kürü ile zayıflamak, şu malzemelerden oluşan karışımın tüketimi ile sağlanmaktadır:

 • 1 limon
 • Maydanoz
 • 250 gram yoğurt
 • Dereotu

Yoğurt diyeti haricinde zayıflama süreçlerinde destek olması için önerilen bu yoğurt kürünün düzenli yapılması da zayıflama sürecini olumlu etkileyecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.