Sağlıklı Bir Cilt İçin Neler Yemeliyiz

Sağlıklı Bir Cilt İçin Neler Yemeliyiz

Sağlıklı bir cilt için neler yemeliyiz, her kadın güzel ve canlı bir cilde sahip olmak ister tam işte biz bu konuya değineceğiz. Yani sadece cilt bakımı cilt temizleme ile bu durum olmaz. Yediğimize içtiğimize çok dikkat etmek gerekir. Güzel ve estetik bir görüntü için cildimizin, saçlarımızın ve tırnaklarımızın sağlıklı görünmesinin ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz. Bundan dolayı şimdi bahsedeceğimiz besinler hem saçlara hem cilde iyi gelecek türden olacaktır.

Doğal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Doğal cilt bakımı nasıl yapılır, mesela avokada çok faydalı bir besindir. Artık piyasa da kremlerine varana kadar bir çok şampuan ve cilt bakım ürünlerini bulunuyor. Peki faydaları neler işte bunları da bilmek gerekir. Avokadoda içeriğinde bulunan zengin yağ asitlerinden dolayı cildin sağlığını korumada önemli bir rol oynar. Cilt için gerekli olan bakım için muhteşem bir kaynaktır. Üstelik sadece yağ asitleri de değil, C  ve E vitamini ve antioksidan özelliği sayesinde cildinizin onarılmasına süper faydaları olur. Eğer internet’te sürekli maskeler için araştırma yapan birisi ise avokado ile çok karşılaşacaksınız. Şimdi bu besinleri sırasıyla yazalım hem daha açıklamalı olacaktır, sizler için.

Kivinin Cilde Faydaları

Bu meyve yeşil meyve herkese tanıdık gelecektir. Marketlerde ve pazarlarda sıkça gördüğümüz tadı çok lezzetli olan meyvedir. Ama gerçekte ne işe yaradığı konusunda pek fikrimiz olmaz. Halbuki çok yüksek bir C vitamini kaynağıdır ve güneşin ciltteki istenmeyen etkilerini yok eder.

Balığın Cilde Faydaları

Cildinizin genç görünmesini sağlar ve elastik bir cilde sahip olmanız da en etkili besin kaynağıdır. Eğer cildiniz yeterince elastik değilse yaşlanmaya başlamıştır ve buna dikkat etmeniz gerekir. Cildinizdeki elastikiyeti artırmak için balıkta bulunan Omega 3 yağ asitleri sizin için tam biçilmiş kaftan olacaktır. Özellikle kızartma yerine fırında yaparak yerseniz cildiniz açısından daha sağlıklı olacaktır. Özellikle somon balığı da cildin nem tutmasını kolaylaştırır hemde cildinize bu yönden de fayda sağlar.

Cevizin Cilde Faydaları

Her derde deva ceviz bilendiğimiz üzere bir çok şeye faydası olan ceviz cilt bakımında da önemli bir kaynaktır. Balıkta olduğu gibi omega 3 yağ asitlerini içerir. Cildinizin daha çok elastikiyet kazanmasını sağlar.

Pancarın Cilde Faydaları

Cildimizin gençliğini korumak için serbest radikallerin hasarlarını en düşüğe indirmek gerekir. Bunun için de antioksidan adı verilen bileşenler sizin için çok önemlidir. Hemen hemen her  tüketilen yiyeceğin içinde farklı miktarlarda antioksidan bulunur. Ama pancar da diğerlerinde daha fazla ve çok yüksek miktarda antioksidan bulunur. Sık pancar tüketimi daha canlı, daha doğal parlak ve genç görünen bir cilde sahip olma yolunda önemli yol kat eder. Ayrıca cilt yüzeyine yakın kılcal damarların çeperlerini güçlendirme de en önemli besin kaynağıdır. Salatalarınızda  sakın eksik etmeyin ve genç kalın.

Domatesin Cilde Faydaları

Söz konusu mineral ve vitaminler olunca Allah’ın bize sunduğu en büyük mucizelerden birisi de domatestir. Güneş yanıklarını iyileştirici özelliği vardır. Domateste içeriğinde bulunan antioksidanlar çok yüksektir ve güneşin hasarlarını onarmak için oldukça etkili bir yiyecektir. Çiğ olarak bol bol domates tüketilmesi daha sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlar. Eğer kuru bir cildiniz var ise, düzenli aralıklarla domates suyu içmenizi tavsiye ederiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.