Cilt Temizlemede Bitkisel Çözüm

Cilt Temizlemede Bitkisel Çözüm

Cilt temizlemede bitkisel çözüm, cildiniz için en uygun olanı bitkisel kremlerden serumlardan yola çıkmaktır. Bunları kendiniz evde kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Doğal karışımlar cildinize zarar vermez ve yapısal özelliklerini bozmaz. Kozmetik ürünlerin ne kadar faydası olsa da zararı daha çoktur. Çok fazla para harcamadan cilt sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz. Önce cildi temizlemekle başalayalım.

Limonla Cilt Temizleme Yöntemi

Limonla cilt temizleme yöntemi, her kadın parlak bir cilde sahip olmak ister işte bunun en basit yolu bitkisel yöntemlerdir. Limon içerisinde bulunan asit sayesinde cildi ölü hücrelerden arındırır ve ölü derileri yok eder. Aynı zamanda siyah noktaları yok etmeye karşı birebirdir. Taze sıkılmış limon suyunu yüzünüze ve boyun bölgenize sürün. Her yerin eşit olduğundan emin olun. 5 ile 10 dakika arası bekletin. Ilık su ile yüzünüzü masaj yaparak durulayın ve nemlendirici kreminizi sürün.

Bal İle Cilt Temizleme Yöntemi

Bal ile cilt temizleme yöntemi, cildimizin parlaması ve gerginleşmesi için en güzel temizleme şekli baldır ve cildi inanılmaz şekilde canlandırır. Cildi toksinlerden ve siyah noktalardan arındırır. Ayrıca balın antibakteriyel özelliği olduğundan cildinizin nem dengesini tam olarak sağlar. Cildinizin her yerine eşit şekilde sürün dilerseniz boynunuzada sürebilirsiniz. 5 dakika beklettikten sonra yıkayın. Nemlendirici kreminizi sürün. Bu maskeyi hafta bir uygulayın.

Ceviz İle Cilt Temizleme Yöntemi

Ceviz ile cilt temizleme yöntemi, vücudumuz için önemli olan ceviz cildimiz için önemli bir kaynaktır. Bunun için cevizi un haline getirelim ve 2 yemek kaşığı ceviz tozu, 2 yemek kaşığı yağsız yoğurt karıştırın ve yüzünüze sürün. Bu karışım kuruduktan sonra yüzünüzden bu maskeyi soyarak çıkarın. Ilık su ile durulayabilirsiniz ve hafta bir kez uygulanır.

Karbonat İle Cilt Temizleme Yöntemi

Karbonat ile cilt temizleme yöntemi, cildin Ph dengesini sağlar ve leke oluşumu, sivilce oluşumu gibi durumlardan arındırma özelliğine sahiptir. Cildi ölü hücrelerden ve kirlerden arındırma özelliğindedir. 1 tatlı kaşığı karbonat ile 1 tatlı kaşığı limon suyunu macun haline getirin ve yüzünüze uygulayın. Ilık su ile durulayın ve hafta 2 kez uygulayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.