Omicron Vakası? Ardından Melez Varyant? Deltacron Çıktı? Yeni Mutasyon Yayılıyor?

Omicron Vakası? Ardından Melez Varyant? Deltacron Çıktı? Yeni Mutasyon Yayılıyor?

Omicron vakasının yeni ortaya çıkması ile birlikte Güney Kıbrıs Rum yönetiminde (GKRY) yeni bir vaka ortaya çıkarak, omicron varyantı ve delta varyantının, iki varyantın birleşimi ile melez bir mutasyon tespit ettiklerini söyleyen Güney Kıbrıs Rum yönetimi (GKRY), covid-19 salgınıyla hastaneye yatan 25 kişi de bu melez mutasyonu deltacron olduğu tespit edilmiştir. Güney Kıbrıs Rum yönetimi Kıbrıs üniversitesi, biyoloji moleküler viroloji laboratuvarında bilim insanları melez mutant keşfettiklerini bildirmişlerdir. Araştırmaların devam ettiğini söylemişlerdir.

Deltacron Adı Verilen Virüs?

Deltacron adı verilen virüs Dr. Leontios Kostrikis yeni mutasyon omicron ve delta varyantının genetik arka planını paylaştığını ve bu nedenle keşfedilen mutasyonu, deltacron adı verilen virüs olarak isimlendirmiştir. Dr. Leontios bu mutasyon dünyanın hiçbir yerinde görülmemiş olmasını dile getirdi. Yeni keşfedilen deltacron küresel ilgi olabileceğini söyledi. Dr. Leontios açıklamalarında; ” bu virüsün bulaşıcı mı, yoksa patolojik mi veya delta ve omicron varyantı daha baskın bir virüs mü, ilerleyen zaman içinde göreceğiz” ifadelerini kullandı.

Deltacron Türkiye de Var mı?

Deltacron Türkiye de var mı sorusuna gelirsek; şu an böyle bir virüsün Türkiye’ye gelmediğini söyleyebiliriz. Çünkü; uzmanlardan bir açıklama gelmedi ve medyaya böyle bir haber daha düşmemiştir. Mutasyon varyantları için aşı olmayan insanların bir an önce aşılarını olup, aşı bilincini taşıyarak koronavirüs, delta, omicron, pandemi döneminde covid-19 salgınından en iyi şekilde korunmamız için, bu hastalığı hafif atlatabilmemiz için aşı olmamız şart olduğunu devlet yetkilileri tarafından ve doktorlar tarafından ne kadar önemli bir durum söz konusu olduğunu dile getirmişlerdir. Covid-19 salgını dünyada milyonlarca insanın ölümüne neden olmuştur. Bu yüzden önlemimizi alalım, bağışıklığımızı güçlendirelim, sosyal mesafe, maske, izole olmanın bulaşıcı hastalıklardan, virüslerden korunmak için üstümüze düşeni yapalım 14 kurala uyalım.

Deltacron Belirtileri ?

Deltacron belirtileri, delta ve omicron varyantı hızlı bulaş riskini artırıyor, ancak hafif olduğu yönünde görüş bildirildi. Varyantların en güçlü düşmanının bağışıklığın güçlü olmasının yanı sıra, bulaşırsa bile aşı sayesinde, artan bağışıklığın koruyucu özelliği sayesinde hastalığın vereceği zararı en aza indirilmesi sağladığını uzmanlar böyle yanıtlamışlardır. Sağlıklı beslenme ve bolca C vitamini bağışıklığı güçlendirmek, virüslere karşı korunmanın önüne geçeceğini ifade etmişlerdir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.