Mor Soğan Faydaları?

Mor Soğan Faydaları?

Mor soğan faydaları, evlerimizden eksik etmediniz mor soğan salatalarda yemeklerde ,balıkla mükemmel uyum sağlayan şifa deposu olan bir sebzedir. İnsan vücuduna bu faydalı yiyecek içinde barındırdı ,antioksidan sayesinde bir çok hastalığa iyi gelir şifa olmuştur mor soğan ses kısıklığına sesin güzelleşmesine faydalıdır, boğaz iltihabına iyi gelir sinirsel hastalıklara etkili tedavi sağlar , kalp ve şekere hastalarına , mor soğan safra keseninde, salgısını artırdığı için bu özelliklere sahip olan ,mor soğan safra kesesinde taş olması büyük açıda önler. Mor soğan bir çok hastalığa iyi geldiğini için ve doktorlar tarafında da , hasta olan kişilere bolca tüketilmesini önermişlerdir. Mor soğanda ayrıca A vitamini C Vitamini magnezyum kalsiyum ,soydum demir. fosfor ,potasyum ,B6 ,B9 vitaminleri,
 kükürt minarelleri ve antioksidan kaynakları kuersetin ile fisetin içerir. Soğanda kolesterol ve yağ yoktur.

Mor Soğan Suyu Faydaları?

Mor soğan suyu faydaları , mor soğan kesilen bölgeye sürüldüğünde mikropları yok eder. Kan basıncını dengeler , kanı temizler ,kan hücrelerini güçlendirir ,kanın pıhtılaşmasını önler. Kalbi güçlendirir, diyabet hastalarının şekeri düşürdüğü görülmüştür .

Mor Soğan Suyu Kürü ?

Mor soğan suyu kürü, öncelikle, bir adet mor soğanımızı alalım bıçak, yardımıyla üç , dört parçaya bölelim, kaynatılmış olan iki su bardağını suya soğanlarımızı atalım beş dakika beklettikten sonra süzelim. Daha sonra temiz şişeye koyalım ve ağzını kapalım artık mor soğan kürümüz hazır mümkün olukça sabahları aç karımıza tüketelim, onbeş gün sonra farkı göreceksiniz şifa olsun .

Mor Soğan Suyu Kürü Kimler İçemez?

Soğan suyunu kimler kullanamaz? Hipoglisemi gibi hastalıklara sahip olanlar soğan kürünü kullanmamalıdırlar ,çok zararlı etkisi olduğu gözlenmiştir.
Adet dönemini düzenlemek için kürü kullanmak isteyenler mutlaka adet dönemi bitiminden bir hafta sonrayı beklemelidirler. Kesinlikle adet döneminde bu kür kullanılmaz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.