Göbek Düşmesi Nedir?

Göbek Düşmesi Nedir?

Göbek düşmesi nedir; büyük-küçük her yaşta ki insan oğlunun yaşadığı adı tanımlanmış hastalık türüdür. Genellikle göbek düşmesi, göbek kayması adıyla da halk arasında bilinen ikinci ismidir. Vaka sayıları oldukça fazla yaşanan bu hastalık, doktorlar arasında tedavisi olmayan , göbek düşmesi tıp dilinde pek de bilinmeyen enteresan bir hastalık türü olmuştur. Kas veya kemiklerle ilgi bir hastalık yada romatizmasal hastalık grubuna girmemektedir. Göbek düşmesi (göbek kayması) diye tabir edilen hastalık, hastaya çok fazla ağrı ve tarif edilemeyen acılar yaşatmaktadır. Daha çok bu hastalığın tedavisi doktor olmayan ama doktor gibi müdahale eden kişiler vardır . Tabii ki bu güne kadar bu hastalığı yaşayan insanlar bir şekilde tedavi olmuşlardır, ama nasıl olurda tedavi olunur, bu yöntemde eski insanların, farklı bir kaç çeşit metot yöntemi ile tedavi olunmuştur.

Göbek Düşmesi Tedavisi?

Göbek düşmesi tedavisi ; başlıca tedavisi bardakla çekme yöntemidir çok dikkat ederek bilen kişi tarafından küçük parça pamuk yakılır, bardağa koyularak hava almayacak şekilde göbek deliğine kapatılır. Göbek yerine geldikten sonra bardak çekilir, sıkıca bağlanır ayaklar kendine çekerek o şekilde birgün çok hareket etmeden dinlenilir. Diğer bilindik yerine getirme yöntemi ise kalıp sabundur; orta boy kalıp sabun tülbente sarılır, tam göbek deliğine denk gelecek şekilde yüz üstü üzerine yatılır. Zaten pıt pıt atacak hissedilir yerine geldikten sonra yine sıkıca bağlanarak hareket etmeden dinlenilir.

Göbek Düşmesi Belirtileri?

*Halsizlik, yorgunluk hissi

*Yemeklerden sonra şişkinlik hissi

*Kadınlarda adet sancıların artması olabildiğinden fazla

*Aşırı derece gaz sancısı ,isal olmak,

*Göbekte aşırı ağırlık hissi veya ağrı

*Göbekte kayma farklı şekilde olması durumunda kusma ,mide bulantısı

*Hastada dikkat bozukluğu, şuursuz davranış bozuklukları

*Şişlik, hazımsızlık ,kabızlık

Göbek Düşmesi Nedenleri ?

Göbek düşmesi nedenleri; başlıca sebepleri ağır kaldırıp karın bölgesini zorlamak, yetişilmeyen bir yere uzanmaktır, karın ağrısı, mide bulantısı iştahsızlık gibi belirtileri vardır. Cinsel aktivite sırasında fazla zorlamak, çok fazla soğukta kalmak, hızlı veya ani hareket etmek, ters harekette bulunmak. Göbek yerinde atmıyorsa anlarız ki göbek düşmesi diğer adıyla kayması olmuştur.

Göbek Düşmesi Tedavisi Püf Nokta?

Göbek düşmesi tedavisi püf nokta;  göbek yerine getirildikten sonra 1 adet küp şekere birkaç damla kekik yağı damlatılarak yenilir. Tadı acıdır ancak iyileşmesine yardımcı olacaktır, Bu yöntemde denenmiş olup, olumlu sonuçlar vermiştir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.