Evde Gözenekler Nasıl Temizlenir?

Evde Gözenekler Nasıl Temizlenir?

Evde Gözenekler nasıl temizlenir, klinik ve güzellik merkezlerinde en çok yaptırılan şeylerden birisi de gözenek temizliğidir. Peki  gözenek temizliği için bir güzellik merkezlerine yada kliniklere gitmeye gerek var mı sizce. Bence gerek yok evde yapılacak olan bakımlar ile taptaze bir cilde sahip olabilirsiniz. Tabi ki güzel, rahatlatıcı oluyor güzellik merkezlerinde yatıyorsunuz ve uygulama yapılıyor. Kendinizi iyi hissetmenizi sağlıyor, ama evde kolaylıkla yapılan bir bakım olduğundan bence o kadar masrafa gerek yok. Aynı etkiyi evde de sağlayabilirsiniz. Bunun için sizlere maskeler önereceğiz ama önce yüzünüzü temizlemek ile başlayın, canlı bir cildin sırrı temizlikten geçer. 

Yüzdeki Tıkanmış Gözenekler Nasıl Temizlenir?

Gözenekler üzerinde maske uygulayacağınız için yüzünüzde derinlemesine temizlik gerekiyor. Cildinizin temiz olduğundan emin olun. Bunun için en güzel temizleme yöntemi nemlendirici sabun ile yıkamak ve gül suyu ile tonik yapmaktır. Nazik ve hafifçe cildinizi kurulayın. Şimdi sırayla gözenek temizliği ile ilgili kürler paylaşalım. Cildimizi özen gösterelim artık eskisi gibi değil. Evde bakım yapmak gerçekten çok kolay. Günlük hayatta biriyle karşılaştığımızda ilk izlenim yüzümüzde olur, bunun için her zaman cilt bakımına önem vermemiz gerekir. Bu makalemizde cildimizin gözeneklerini açmak ve temizlemekle ilgili kürler paylaşacağız. Makyajımızı iyi temizlenmediğinden yada makyajla uyumakta cildimizde ak nelere, gözeneklerin açılarak delikler oluşmasını sağlar. Bu kötü görüntüden hepimiz rahatsız oluruz. Ayrıca siyah noktaları gidermek içinde bu maskeler sizin için uygun olacaktır. Yani yüzümüzde oluşan delik delik görünümden kurtulmak için burada verilen maskeler sizin için tam biçilmiş kaftan. Eğer aşırı bir cilt sorununuz var ise, bir uzmandan yada dermatolog tan yardım almalısınız. Ayrıca her verilen tarifte cilt tipinize uygun olanı seçmeniz gerekmektedir.

Su Buharı İle Gözenekleri Temizleme

Bir tencerede dolusu suyu kaynatın ve geniş bir kaba dökün. Dilersiniz kokuda dökebilirsiniz, lavanta yasemin Buharın dağılmaması için bir havlu ile kafanızı kapatın. 15-20 dakika kalacak kadar yüzünüzü buhara tutun. 4-5 dakika sonra gözeneklerinizin açıldığını hissedeceksiniz.

Cilt Temizleyici Kil Maskesi

  • 1 yemek kaşığı yeşil kil
  • Yarım çay bardağı soda
  • 4-5 damla lavanta yağı
  • 2-3 damla limon yağı
  • 2-3 damla çay ağacı yağ

Uygulanışı

Tüm malzemeleri bir kabın içerisinde karıştırın ve yüzünüze uygulayın. Daha sonra ılık su ile durulayın. Kilin doğal yapısı ve içeriğinde bulunan mineraller bakımından zengin olduğu için temizleme özelliği vardır. Hem cildi temizler hemde gözenekleri temizlemede önemli bir adımdır.

Cildimizi temizledikten sonra nemlendirmek çok önemlidir, bunun içinde nemledirici maske tarifleri vereceğiz. Uygulaması ve yapımı çok basittir hemen hemen herkesin evinde bulunur. Gözenekleri temizleyip sıkılaştırdıktan sonra yüzünüzde bir ferahlama hissedeceksiniz. Ölü hücrelerden arınmış olacaksınız, bundan sonrası nemlendirme işlemindedir.

Cildi Nemlendirici Maske Tarifi

  • 3 dilim muz
  • Yarım tatlı kaşığı bal
  • 3-4 damla limon suyu

Uygulanışı

Tüm malzemeleri bir kapta karıştırın ve yüzünüze sürün. Mutlaka göz çevresine dikkat ederek yüzünüze güzel bir şekilde sürün. 20 dakika bekledikten sonra soğuk su ile durulama yapın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.