Pekmez ve Tereyağı Karışımının Faydaları?

Pekmez ve Tereyağı Karışımının Faydaları?

Pekmez ve tereyağı karışımının faydaları nelerdir, dünya çapında da bilindiği gibi,Bitkisel bir antioksidandır, vücudu çeşitli bozukluklar ve dejenaratif hastalıklara, ilişkili oksidatif hasara karşı korur. Tereyağının ham maddesini süt yağı oluşturur şekeri mineralleri kolesterin suda çözülmüş vitaminler proteinlerle biraraya gelmiştir. Doğal pekmez, yapımı kolay ve çok masrafı olmayan pekmezin bir çok da faydası vardır. İçerisinde demir ve kalsiyum gibi bazı mineraller bulundurur ve minerallerin emilimini ve kanda oksijeni taşıyan hücrelerin ve enzimlerin üretimi için gereklidir. Pekmez ve tereyağı karışımının, tabiatın bize sunduğu bir mucize oldugunu göz ardı etmemeliyiz.

HastaÜst solunum rahatsızlıkları ile ortaya çıkan boğaz enfeksiyonu sürekli öksürüğe neden olur. nın yaşam kalitesini kötü yönde etkileyen bu hastalık uzun sürdüğünde ciddi boğaz hastalıklarına ve enfeksiyonun uzun süre boğazı tarip etmesine neden olabilir? Özellikle gece uykusunda başlayan ve boğaz kuruyana kadar öksürüğe ilk andan itibaren deva olan mucizevi pekmez ve tereyağının hazırlanışı tek adımla uygulayalım.

Pekmez ve Tereyağının Karışımının Malzemeleri:

1 Su bardağı pekmez
1 Yemek kaşığı tereyağı

Pekmez ve Tereyağının Karışımının Hazırlanışı:

Keçiboynuzu , üzüm pekmezi , dut pekmezi,elimizde hangi pekmez olursa, bir su bardağı pekmeze yarım çay bardağı içe suyu da katarak küçük bir tencerede kısık ateşte kaynatın. Daha sonra tereyağını içine katın. Katı hale gelen bu karışımı ılık halde sabah akşam olmak üzere birer yemek kaşığı yiyelim.

Pekmez ve Tereyağının karışımın faydaları?

Mikropları azaltarak iltahabı önler boğazın yumuşamasını sağlar .
faydası sadece boğazımıza değil,tüm vücudumuz fayda sağlar .
Yemek borusu,mide ve bağırsaklardaki toksinleri ,idra yoluyla vücuttan atmamızı sağlar .

Pekmez ve tereyağı karışımının zararları :

Pekmez ve tereyağı karışımının fazla tüketiminde;
Pekmez fazla tüketildiğinde alerjik reaksiyonlara neden olabilir
Kaşıntı, kızarıklık, yüksek tansıyon, karın ağrısı ayrıca kan şekerinde yükseklik göstererek zararlı olabilir şeker hastalarının da fazla tüketmemesi önerilir.
Tereyağının da aşırı tüketimi olumsuz sonuçlar doğurabilir;
Kilo almaya sebep olur, kolestrol yükseltir, damarların tıkanmasına neden olur ve de dolaşım sistemini etkiler, karaciğer yağlanmasına neden olabilir

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.