Bebek Nasıl Uyutulur

Bebek Nasıl Uyutulur

Bebek nasıl uyutulur, bebeğinizin uyku düzeni sizin için büyük önem taşır doğumdan sonra ilk 2-3 ay bebek düzenli uyur fakat bundan sonra gaz sancıları ve diğer sorunları çıkmaya başladığı zaman uyku düzeni değişir. Bazı bebekler çok gaz sıkıntısı çeker ve buda uykusunu oldukça engeller. Bunun için gaz damlası veya gazını çıkartmanız gerekir. Bazen bebekler sallanarak uyuması seçer bazıları ise anne kucağında emerek uyur.

Bebeğim Neden Uyumuyor

Bebeğim neden uyumuyor, bu hemen hemen her annenin kabusu olmuş bir sorudur. Bebeğinizin bir sıkıntısı var mı kontrol etmeniz gerekir. Mutlaka uyumuyor bir sorunu bir ağrısı vardır. Bebeğinizin gazı varsa mutlaka çıkarmalısınız. Banyodan sonra beslenmesini seçin banyodan önce değil banyodan rahatlamış olur ve karnı da doyunca uykuya geçer.

  • Karnı açsa
  • Üşüyorsa yada çok sıcak ise oda rahatsız olur
  • Gazı var mı?
  • Altı temiz mi?
  • Işık rahatsız edici gürültü, kötü koku

Bu tarz durumları sorgulayın eğer böyle sıkıntılar var ise bebeğiniz uykuya geçmekte zorluk çeker. Bu durumları çözerseniz rahat bir uykuya dalar.

Bebek Uyku Düzeni Neden Bozulur ?

Bebek uyku düzeni neden bozulur ?  bebeğiniz büyüdükçe farklı huyları olabilir örneğin üzerindeki kıyafetler yeterince rahat değilse uyumaz. Altı pişikse veya karnı ağrıyorsa, uykusu gelmemişse, oyun oynamak isteyebilir, tuvaleti gelmiş ve yapamıyorsa, burnu tıkalı olabilir yada fark etmediğiniz bir rahatsızlık olabilir. Bu tarz şeylere dikkat edersiniz bebeğiniz daha kolay uyuyabilir. Sağlıkla kalın her türlü sorun için bizi takip etmeniz yeterli.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.