Yaş Mayada Bulunan Vitamin ve Mineraller

Yaş Mayada Bulunan Vitamin ve Mineraller

Yaş mayada bulunan bir çok vitamin ve mineral vardır, bunları sizlerle paylaşmak istedim. Kullandığım herşeyin faydasını bilmemiz gerekir. Ayrıca cilt tipimizi tanımalı ve ona göre maskeler kullanmalıyız. Yanlış kullandığımız her madde cildimiz için zararlıdır. Çok kurutabilir, kızarıklıklara yol açabilir. Daha bir çok zararı olabilir. Mutlaka bir maske kullanmadan önce bileğimizin ufak bir yerinde denememiz gerekir. Yakma yapıyorsa lütfen o malzemeyi kullanmalıyım.

Yaş mayada vitamin ve mineralleri sıralayacak olursak;

  • B1 vitamini içeriri ve güneş yanığı ciltlerine karşı tedavi etmekte kullanılır,
  • B2 vitamini bulunur, egzama ve bunun. için rahatsızlıklar için yapılan kremlerin içerisindedir,
  • B3 vitamini ise, hem cilt hemde saç bakımında kullanılan bir vitamindir.
  • B6 vitamini ise, cildin nem kazanmasını sağlar işte pullanmayı önleyen özelliği budur.
  • Potasyum içerir ve cilde nem katar yaşlanmayı önler.
  • Folik asit içerir, cildi bakterilerden arınmasını sağlar.

Maya Maskesi Uygulama Önerileri

Maya maskesi uygulama önerileri, eğer kuru bir cilde uygulanacaksa cildin maskeye verdiği tepki çok önemlidir. Çünkü eğer cilt kabul etmiyorsa yan etki yapabilir. Kuru ciltlere iki haftada bir uygulanmalıdır. Zamanla cilt probleminiz azaldığında hafta 1 uygulamaya daha sonra ayda bire düşürebilirsiniz. Bu maskenin durulanması ılık su ile yapılmalıdır. Bu önemli bir noktadır. Maskenin ardından mutlaka nemlendirici krem kullanmamız gerekir. 20-30 yaş olan kişilerde hafta bir kez 30 üstü yaş gruplarında ise hafta iki kez bu maske kullanılmalıdır.

Maya Maskesi Zararları

Maya maskesi zararları her maskede olduğu gibi, bu maskenin zararı olabilir. Yani sizin cildinize uygun olmayabilir, alerji yapabilir. Ya da cildiniz maske istemiyor olabilir. Bunların olmaması için önlem almak çok önemlidir. Öncelikle yaş mayaya alerjiniz var mı yok mu onu bilmeniz gerekir. Önce maskeyi elinize uygulayın ve 20 dakika bekletin kabarma veya pullanma farklı sorunlar oluyorsa kullanmayın. Cildimizin derisi daha hassastır, ellerimizde bir sıkıntı olmayıp yüzümüzde olabilir bunuda unutmalıyım. Cildimize sürdüğümüzde hafif bir yanma olsa bile hemen soğuk su ile yakın nemlendirin. Uygulama metodunun dışına çıkmayın. Cilt tipine uygun olarak seçilmez ise sizin için büyük sorunlara yol açabilir. Bunlara mutlaka dikkat edin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.