Organik Bal Nasıl Anlaşılır?

Organik Bal Nasıl Anlaşılır?

Organik bal nasıl anlaşılır, son zamanlarda organik bal bulmak bir zor oluyor marketlerden aldığımız ballardan çoğu organik değil. Eğer aldığınız bal zamanla şekerleşme gibi durum oluyor, hakiki baldır. Tereyağ kıvamına geliyorsa da organik baldır. Aldığınız balın içindekiler kısmını okuduğunuzda glikoz şurubu, fruktoz şurubu, şeker bu gıdalar bulunuyorsa organik olmadı katkı maddeleri olduğunu gösterir.

Organik Bal Nasıl Olur?

Organik bal nasıl olur, elinizde bulunan balları bir tasın içine koyun biraz çok ılık olmayacak şekilde su karıştırın ve tası sallayın. Yavaş yavaş ayrışan bal organiktir ama birden saydamlaşan ve hemen çözünen bal organik değildir. Sahte balların rengi diğerlerine göre daha açık renklidir. Hakiki bal daha kıvamlıdır. Sahte balda koyu renk kıvamı alabilir, en kolay anlama yolu buzdolabında bir ay bekletin katılaşıyorsa, şekerleniyorsa organik baldır. Hakiki bal kaşıkla aldığınızda uzama yapar ve hemen direk kaşığa alınıyorsa sahte bal olduğunu söyleyebiliriz, tadına kendini belli edebilir.

Balın Faydaları Nelerdir?

Balın faydaları nelerdir,

  • Vücuttaki yararlı hücreleri artırır, aynı zamanda probiyotiktir.
  • Kepeğe ve kaşınmaya iyi gelir, cilt maskesi yapımında kullanılır.
  • Bal cilde ışıltı ve aydınlık verir.
  • Balın kanser riski azaltacak moleküller bulunur.
  • Boğazı yumuşatır ve öksürüğe iyi gelir.
  • Enerji ve zindelik verir.
  • Antibakteriyel özelliğe sahiptir.

Bal hemen hemen her derde devadır. Her gün bir tatlı kaşığı bal mutlaka yenmelidir. Cildi gençleştirir, ömrünüze ömür katar. Doğanın ürettiği mucizevi bir besindir. Doğada bulunan tüm yiyeceklerden faydalanmamız gerekir. Aynı zamanda bal uykusuzluğa da birebirdir.

Bal Neye İyi Gelir?

Bal neye iyi gelir, balın en güzel özelliği aslında kiloyu korumaya yardımcı olur. Tabi bu her sabah bir tatlı kaşığı yediğinizde ve beslenmenize dikkat ettiğiniz vakit olur. Yardımcı destektir, bağırsakların çalışmasında destek olur. Çayımızı yada bitki çaylarını tatlandırma amaçlı kullanabiliriz. Bal her anlamda şifa deposudur. Mideyi yatıştırır, saçınızdan cildinize kadar yapacağınız kürlerle sizlere mucizevi faydası olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.