Corona (Korona) Virüsü Nedir ?

Corona (Korona) Virüsü Nedir ?

Corona (korona) virüsü nedir, hayvanlar arasında olan virüstür ve hızlı bir şekilde yayılır. Hayvanlardan insanlara da geçebilir, Koronavirüs’ler (Cov), soğuk algınlığından Orta Doğu solunum sendromu (MERS – CoV) ve Ağır akut solunum sendromu (Severe Acute Respiratory Syndrome, SARS-CoV) gibi daha ciddi hastalıklara neden olan bir virüs ailesidir. Soğuk algınlığı gibi yollarla yada aynı hava yolunu temas ederek bulaşır.

Videoyu izlediğinizde detaylı bilgiye ulaşacaksınız. Korona virüsünden korunmak için el dezenfektenleri kalabalık ortamlara girdiğiniz de mutlaka maske ve eldiven kullanın.

Korona Virüs Tedavisi Mümkün mü?

Korona virüs tedavisi mümkün mü ? hayatımızın her alanın olan tuz, tuzla gargara yaptığımızda ağzımızdan bulaşan virüsler ölür ve aynı zamanda sirke ile gargara yapmakta aynı şekilde etki eder. Temizliğe özen göstermek ellerin sürekli yıkanması tedbir almakta önemli yeri vardır. Ayrıca soğuk algınlığı olan kişilerden uzak durmak, tokalaşmamak, öpüşmemek, sarılmamakta bir virüsün bize geçmesini önler. Özel bir tedavi yöntemi yoktur, bulgular kendiliğinden de kaybolur ağrı kesici, ateş düşürücü ilaçlar belirtileri hafifletir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.