İdrar Yolu Enfeksiyonu Neden Olur?

İdrar Yolu Enfeksiyonu Neden Olur?

İdrar yolu enfeksiyonu neden olur, genelde çoğu insanda üşümekten dolayı oluşan enfeksiyondur ve ilk olarak akla gelen sistit tir. Yanma mesanede ağrı ve sık idrara çıkma kanlı idrar yapmak hep bunlar enfeksiyon belirtisidir. Eğer böbreklerde iltihaplanma var ise buda idrar yollarına vurur. Piyoneflit olarak adlandırılan böbrek iltihabı ateş halsizlik ve yanlarda ağrı oluşumu başlar. İdrar yollarında olan enfeksiyonlar vücudumuzda yaşayan bakterilerden oluşur. Bağırsaklarda yaşayan enfeksiyonlar zayıfladığı zaman idrar yolunda gerçek enfeksiyonlar başlar. Bu durumun sıkça kadınlarda görülmesi ise, bakterilerin daha kolay bir yönden vajinal bölgeye buluşmasıdır. Şu şekilde açıklayacak olursak idaresi tutmak pis tuvalete görmekten daha tehlikeli olabilir. Bir diğer yanlış ise idrarı uzun süreli olarak tutmak geldiği gibi gidilmesi gerekir. İdrar renginin açık olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca idrar yolu enfeksiyonundan korunmak için bol su içilmesi şarttır. Kabızlıkta bir enfeksiyon almakta yardımcı olur. Kabızlık sorununu çözmek idrar yolunda oluşan enfeksiyonda çözmeye yardımcı olabilir. Soğuğa maruz kalmamak ayakları üşütmemek bu sorundan uzak durmanızı sağlar. Geni tal bölgenin yanlış temizlenmesi tüy dökücü kremlerde bu tarz rahatsızlıklara yol açabilir. Geni tal bölgeye sabun kullanımı da idrar yolu enfeksiyonuna yol açar. İdrar kaçırmakta bir iltihaptır ve bunun için su içmeyi azaltmak gibi bir yanlış yapılacağına doktorunuza başvurup tedavi olmanız gerekir. İdrar yolu enfeksiyonlarından tek tedavi yöntemi antibiyotik kullanımı değildir. Bunu doktorunuza giderek öğrenebilirsiniz, çünkü herkeste olan sorun farklıdır. Bunun için tek bir yöntem sunulmaz.

İdrar Yolu Enfeksiyonu Belirtileri

İdrar yolu enfeksiyonu belirtileri,

– Sık sık idrara çıkma,

– Tuvaleti tam yaptığını hissetmemek

-idrardan hemen sonra yine idrar yapma isteği

– Karnın alt kısmında şişkinlik

– Bel ağrısı ve bulanık idrar

– Karın ağrısı ve mide bulantısı

Bunlar bilinen etkileridir ve bunları yaşıyorsanız doktorunuza başvurmanız gerekir. İdrar yolu enfeksiyonu tedavi edilmezse farklı rahatsızlıklara sorun açabilir. Bu yüzden önem vermemiz gereken bir konudur.

İdrar Yolu Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir

İdrar yolu enfeksiyonuna ne iyi gelir, basit üşütmeler de ayakların altına sıcak su torbası konabilir. Bol su tüketilmeli, tuvalet temizliğine önem gösterilmeli ve idrar tutulmamalıdır. Geni tal bölgeye sabun kullanılmamalı, pamuklu iç çamaşırları tercih edilmelidir. Eğer vajinal bölgede bir iltihap varsa bundan kaynaklanıyorsa en iyi yolu doktora gitmekten geçer.

İdrar Yolu Enfeksiyonuna Bitkisel Çözüm

İdrar yolu enfeksiyonuna bitkisel çözüm yollarını sıralar isek öncelikle limon küründen bahsedelim.

İdrar Yolu Enfeksiyonuna Limon Kürü

Bir limonu sıkın ve limonata yaparak için. Limonun içinde çözücü maddenin enfeksiyonlara iyi geldiği söyleniyor.

İdrar Yolu Enfeksiyonuna Maydanoz kürü

Bir demet maydanozu haşlayın ve 2 -3 gün suyunu için. İdrar söktürücü besinlerin başında gelen beşin kaynağıdır ve enfeksiyonlara iyi gelir. Çiğ olarak düzenli bir şekilde tüketilmelidir.

İdrar Yolu Enfeksiyonuna Kızılcık Kürü

Kıvılcımları haşlayın ve suyunu için. Hem doğal bir antioksidandır hemde enfeksiyonlarla savaşmakta en başta gelen beşin kaynağıdır. Vücuttaki kötü bakterileri de öldürme özelliğine sahiptir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.